Co za finał MŚ! Niemcy triumfują po emocjonującym konkursie karnych

Reprezentacja Niemiec triumfuje w MŚ U17! Podopieczni Christiana Wücka pokonali Francuzów po serii rzutów karnych. Decydującą jedenastkę wykonał Almugera Kabar.

FIFA U17 - reprezentacja Niemiec
IMAGO / Xinhua/ Agung Kuncahya Na zdjęciu: FIFA U17 - reprezentacja Niemiec
  • W wielkim finale MŚ U17 reprezentacja Niemiec zmierzyła się z Francją
  • Po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniał remis 2:2
  • W konkursie rzutów karnych lepsi okazali się podopieczni trenera Christiana Wücka, którzy triumfowali 4:3

MŚ U17. Die Mannschaft ze złotem wywalczonym po karnych

Wynik finału MŚ U17 otworzył Paris Brunner, który w 29 minucie wykorzystał rzut karny. Niemcy utrzymali prowadzenie do końca pierwszej połowy, a sześć minut po zmianie stron wygrywali już 2:0 – podanie Maxa Moerstedta na bramkę zamienił Noah Darvich.

Dwie minuty później Francuzi nawiązali kontakt z Die Mannschaft – Saimon Bouabre pokonał Konstantina Heide. W 69. minucie Winners Osawe obejrzał drugą żółtą kartkę i osłabił swoją drużynę, zdecydowanie ułatwiając Trójkolorowym zadanie, które drużyna Jeana-Luca Vannuchiego wykonała w 85. minucie za sprawą Mathisa Amougou.

Od razu po zakończeniu regulaminowego czasu gry rozpoczął się konkurs rzutów karnych. Te lepiej wykonywali Niemcy, którzy wygrali 4:3. Bohaterem finału został Konstantin Heide – golkiper zastopował dwie jedenastki.