Samobój Oblaka w Pucharze Króla [WIDEO]

Po pierwszej połowie Atletico Madryt remisowało z Realem Madryt w 1/8 finału Pucharu Króla 1:1. Oba gole były konsekwencją koszmarnych błędów. Najpierw bramkę zawalił Antonio Rudiger, a kilka minut później nie popisał się Jan Oblak.

Atletico kontra Real Madryt
IMAGO / NurPhoto Na zdjęciu: Atletico kontra Real Madryt
  • Atletico remisuje z Realem Madryt 1:1.
  • Zespoły te walczą o awans do ćwierćfinału
  • Autorem pierwszego gola był Lino

Dwa kuriozalne błędy w derbach Madrytu

Pierwsza połowa derbów Madrytu w Pucharze Króla nie obfitowała w wiele sytuacji strzeleckich. Bliżej objęcia prowadzenia byli na początku meczu goście. Po akcji Jude’a Bellinghama Real uderzył w poprzeczkę. Później znakomitą paradą popisał się także Jan Oblak.

Im bliżej było końca pierwszej połowy, tym śmielej radzili sobie podopieczni Diego Simeone. Bramka na 1:0 padła w 39. minucie gry, kiedy do siatki piłkę skierował Samuel Lino. Niezwykle sfrustrowany po całym zdarzeniu był Antonio Rudiger, który swoją niefortunną interwencją głową w zasadzie asystował przy golu rywali.

Radość Atletico z prowadzenia w derbach Madrytu nie trwała jednak zbyt długo. Jeszcze przed przerwą Królewscy doprowadzili do wyrównania. Stało się to po koszmarnym błędzie Jana Oblaka, któremu przypisano samobójczego gola.