Ronaldo i Maguire odsunięci ze składu na mecz z Aston Villa?

Cristiano Ronaldo
Pressfocus Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

W ostatnim czasie angielskie media sporo uwagi poświęcają Man Utd. W poniedziałek (10 stycznia) Czerwone Diabły zagrają z Aston Villa w ramach 1/32 finału Pucharu Anglii. Tymczasem dziennikarze The Sun zauważyli, że do klubowego hotelu z resztą drużyny nie przyjechał Cristiano Ronaldo i Harry Maguire.

  • Cristiano Ronaldo i Harry Maguire nieobecni w hotelu przed meczem z Aston Villa
  • W ostatnich tygodniach dochodziły głosy, że w szatni Czerwonych Diabłów panuje poważny kryzys
  • Być może Ralf Rangnick odsunął wyżej wymienioną dwójkę właśnie z tego powodu, lub nadzwyczajnie dał dzień wolnego swoim podopiecznym

Ronaldo i Maguire nie zjawili się z resztą drużyny w hotelu

Ralf Rangnick nie zabrał Cristiano Ronaldo i Harry’ego Maguire’a w podróż autokarem do klubowego hotelu, skąd wieczorem Man Utd wyjedzie na mecz z Aston Villa w ramach walki o awans do 1/16 finału Pucharu Anglii.

Pierwsi nieobecność dwóch gwiazd Czerwonych Diabłów zauważyli dziennikarze The Sun.

– “Drużyna Ralfa Rangnicka przyjechała do hotelu Hyatt wczesnym po południem. Wśród zawodników zabrakło Cristiano Ronaldo i Harry’ego Maguire’a” – brzmi wstęp artykułu.

– “Obaj piłkarze nie są kontuzjowani, więc albo dostali wolne, albo dołączą do reszty zespołu wieczorem” – dodano.

Zaraz po noworocznej porażce United z Wolves (0:1) w brytyjskich mediach zaczęło huczeć od plotek. Okazuje się, że z Old Trafford wciąż unosi się dym, z kolei Rangnick walczy z poważnym kryzysem.

Spora część piłkarzy nie jest zadowolona ze współpracy z niemieckim szkoleniowcem. Rezerwowi, którzy dostawali mało szans pod wodzą Solskjaera, również i teraz są pomijani przez Rangnicka. Stąd w szatni zawrzało, co doprowadziło do powstania tzw. “grupek”.

Atmosfera nie jest najlepsza, a na domiar złego pojawiają się kolejne wieści twierdzące, że agent Cristiano Ronaldo przybył na wyspy, aby porozmawiać ze swoim podopiecznym o jego przyszłości w Man Utd.

Po ostatnim ligowym spotkaniu Harry Maguire nie gryzł się w język. Na kapitana zespołu także spada ogromna fala krytyki w mediach, stąd Anglik dał upust swoim emocjom po przegranym pojedynku.

Ten zespół zajął drugie miejsce w zeszłym roku. W tym roku mamy szerszy i lepszy skład, więc musimy pokazać właściwe nastawienie – zaznaczył stoper.

Musimy zacząć wygrywać, a przede wszystkim dobrze wyglądać jako zespół – oznajmił.

Istnieje wiele powodów, dlaczego Ronaldo i Maguire nie zagrają w meczu przeciwko Aston Villa. Z jednej strony pucharowa rywalizacja to szansa do sprawdzenia innych rozwiązań. Z drugiej zawsze może być coś na rzeczy, a Portugalczyk i Anglik zostali odsunięci od składu w ramach kary.

Nie ma ostatecznej pewności, co sprawiło, że Ronaldo i Maguire nie zjawili się z resztą zespołu w klubowym hotelu. Rangnick poświęca ten czas na odprawę taktyczną i mentalne przygotowanie swoich podopiecznych pod najbliższego rywala. Start tego pojedynku w Pucharze Anglii zaplanowano na godzinę 20:55.

Przeczytaj również: Manchester United – Aston Villa: typy, kursy zapowiedź (10.01.2022)

Komentarze