Szykuje się rewolucja w Manchesterze United. Rangnick może nie ugasić pożaru

Fred
PressFocus Na zdjęciu: Fred

Manchester United stoi w obliczu exodusu zawodników po zakończeniu obecnego sezonu. Według brytyjskich mediów liczba zawodników, która może się latem pożegnać z klubem z Old Trafford, może być nawet dwucyfrowa. Powodem jest duże niezadowolenie piłkarzy oraz mocno podzielona szatnia.

  • Atmosfera w Manchesterze United jest znacznie gorsza niż mogłoby się wydawać
  • Latem z klubem z Old Trafford może pożegnać się kilkunastu zawodników
  • Ralfowi Rangnickowi na razie w żaden sposób nie udało się przekonać do siebie zawodników

Exodus z Manchesteru United

Jeszcze kilka dni temu brytyjskie media informowały, że ze swojej sytuacji w zespole niezadowolonych jest jedenastu piłkarzy Manchesteru United. Tymczasem Daily Mail informuje, że problem jest znacznie poważniejszy, a z zamiarem opuszczenia klubu nosi się jeszcze większa, bo 17-osobowa grupa zawodników. 

W gronie tych zawodników znajdują się także największe gwiazdy zespołu. Kilku piłkarzy obowiązują również dłuższe kontrakty, dlatego o odejście z zespołu nie będzie im łatwo. Nie ma jednak wątpliwości, że w najbliższych miesiącach można spodziewać się wielu transferów z klubu. 

Tymczasowy menedżer Ralf Rangnick podzieloną szatnię odziedziczył po Ole Gunnarze Solskjaerze i na razie nie był w stanie tego naprawić. Niemiec stoi przed bardzo trudnym zadaniem, jakim jest przekonanie wielu zawodników do tego, że kontynuowanie przez nich kariery w Manchesterze ma sens. Przekonanie wszystkich jest praktycznie niemożliwe.

Kto odejdzie z Manchesteru United?

Daily Mail wymienia nazwiska konkretnych zawodników, którzy mogą wkrótce pożegnać się z klubem. Na odejście już w styczniu zdecydowany jest Anthony Martial, który jest zdecydowany na kontynuowanie kariery w Sevilli, której na razie nie udało się jednak dojść do porozumienia z Czerwonymi Diabłami w sprawie warunków wypożyczenia.

Obecny sezon wydaje się być również ostatnim na Old Trafford dla Paula Pogby i Jesse’go Lingarda. Kontrakty obu zawodników wygasają z końcem czerwca, a z ich strony nie ma woli ich przedłużenia. Tym samym po zakończeniu sezonu najpewniej pożegnają się z Manchesterem United na zasadzie wolnego transferu, co będzie również dużym ciosem dla klubowych finansów.

Z klubem mają pożegnać się także inni piłkarze, których umowy obowiązują tylko do końca sezonu – Edinson Cavani i Juan Mata. Pierwszy już teraz jest kuszony przez kilka klubów, ale Manchester United chce za wszelką cenę zatrzymać go na drugą połowę sezonu.

Nie jest także tajemnicą, że niezadowoleni ze swojej sytuacji w zespole są Donny van de Beek, Dean Henderson i Eric Bailly. Cała trójka nie mogła w ostatnich miesiącach liczyć na regularne występy, nie zmieniła tego również zmiana na stanowisku menedżera. Wszyscy są zdecydowanie na opuszczenie klubu, najpóźniej podczas letniego okna transferowego.

Kto może jeszcze pożegnać się z Old Trafford? Brytyjski dziennik wymienia w tym kontekście także Phila Jonesa, Nemanję Maticia, Freda i Diogo Dalot. Blisko opuszczenia klubu jest także Axel Tuanzebe, którego wypożyczenie do włoskiego Napoli jest obecnie finalizowane.

Zobacz także: Manchester United monitoruje dwóch zawodników. Kandydaci do środka pola

Komentarze