Premier League: West Ham i Crystal Palace z udanym zakończeniem 2021 roku – podsumowanie meczów 20. kolejki

Harry Kane

Wyniki 20. kolejki Premier League. Siedem goli padło w trzech wtorkowych spotkania ligi angielskiej zaplanowanych na godzinę 16:00. Punkty stracił Tottenham Hotspur. Szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliły z kolei drużyny West Ham United i Crystal Palace.

Wpadki The Spurs i Młotów

West Ham United wygrał po raz pierwszy od pięciu spotkań. Londyńska ekipa nie weszła jednak dobrze w mecz. Już w czwartej minucie na prowadzenie Watford wyprowadził Emmanuel Dennis. Podopieczni Davide’a Moyesa zdołali się jednak podnieść z kolan. Jeszcze na przerwę londyńczycy udali się na prowadzenie 2:1 dzięki bramkom zdobytym przez Tomasa Soucka i Mohammeda Benrahmę. Po zmianie stron piłkarze Młotów dołożyli jeszcze dwa gole za sprawą Marka Noble’a i Nikoli Vlasicia i czwarta z rzędu wygrana West Hamu nad Szerszeniami stała się faktem.

Remisem 1:1 zakończyła się z kolei batalia Southampton z Tottenhamem. Święci co prawda od 39 minuty grali w osłabieniu. Niemniej potrafili się dzielnie przeciwstawić ekipie z Londynu. Wynik rywalizacji został otwarty w 25. minucie, gdy bramkę zdobył James Ward-Prowse. Aczkolwiek jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Harry Kane, który wykorzystał rzut karny w 41. minucie. Jednostronny przebieg miała z kolei potyczka Crystal Palace z Norwich City, w której gospodarze wygrali 3:0.

Trzy wtorkowe mecze odbyły się z udziałem polskich zawodników. W szeregach Southampton całe zawody zaliczył Jan Bednarek. W West Hamie od początku do końca grał Łukasz Fabiański. Tymczasem w zespole Kanarków do 81 minuty grał Przemysław Płacheta.