Dziennikarze wybrali piłkarza roku w Anglii. Miażdżąca przewaga

Mohamed Salah
PressFocus Na zdjęciu: Mohamed Salah

Mohamed Salah wygrał coroczny plebiscyt na najlepszego gracza występującego w Premier League. Członkowie Stowarzyszenia Dziennikarzy Piłkarskich (FWA) oddali na Egipcjanina aż 48 procent głosów. Gwiazda Liverpoolu pokonała, między innymi, Kevina De Bruyne i Declana Rice’a. To dla niej drugie wyróżnienie w plebiscycie. Po raz pierwszy Salah wygrał go po sezonie 2017/2018.

  • Stowarzyszenie Dziennikarzy Piłkarskich (FWA) w Anglii wybrało najlepszego gracza bieżącego sezonu Premier League – wybór padł na Mohameda Salaha
  • Egipcjanin zebrał aż 48 procent głosów, deklasując konkurencję. Dalsze miejsca zajęli Kevin De Bruyne i Declan Rice
  • Dla gwiazdy The Reds to drugi raz, gdy otrzyma tę nagrodę. Wcześniej udało mu się to po swoim debiutanckim sezonie na Anfield Road – 2017/2018

Salah zdeklasował konkurencję – zebrał niemal połowę głosów

Fantastyczny sezon Mohameda Salaha został doceniony. Członkowie Stowarzyszenia Dziennikarzy Piłkarskich (FWA) w Anglii mieli za zadanie wybrać najlepszego gracza bieżącego sezonu, występującego na boiskach Premier League. Ponad 400 zrzeszonych dziennikarzy oddało swoje głosy, a spośród nich wyłonił się zdecydowany faworyt. Egipcjanin zebrał niespełna połowę – 48 procent – głosów. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Kevin De Bruyne z Manchesteru City i Declan Rice z West Hamu.

Najlepszą piłkarką wybrano Sam Kerr z Chelsea.

Zarówno Mo [Salah – przyp. PP], jak i Sam [Kerr]  są w tym sezonie fantastyczni. Łamią rekordy zarówno grając dla klubów, jak i reprezentacji. Tak, jak wyznaczają standardy na boisku, tak robią to też poza nim, reprezentując swoje kluby i ligi. Tak duża różnica głosów podkreśla, jak imponujący byli w tym sezonie dla naszych członków – powiedziała członkini FWA, Carrie Brown.

Salah rozgrywa fantastyczny sezon. Jego Liverpool już sięgnął po Puchar Ligi, a pozostaje też w grze o pozostałe trzy trofea. Sam Egipcjanin wystąpił w 44 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich 30 bramek i 14 asyst, czyli bierze udział w akcji bramkowej średnio co mecz.

Dla 29-latka to druga nagroda od FWA. Pierwszą zdobył po swoim debiutanckim sezonie w barwach The Reds, czyli kampanii 2017/2018.

Czytaj również: Szczegóły umowy Ruedigera z nowym klubem.

Newcastle United
Liverpool FC
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 30 kwietnia 2022 13:28.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze