Kolejny klub chce Grahama Pottera. Były trener Chelsea będzie pracował w Championship?

Krótka przygoda w Chelsea zahamowała karierę trenerską Grahama Pottera. Niebawem jednak Anglik będzie mógł wrócić na ławkę. Zainteresowanie zakontraktowaniem go wykazuje Leicester City. Problem stanowi fakt, że Lisy mogą zakończyć sezon spadkiem do Championship.

Graham Potter
fot. PressFocus Na zdjęciu: Graham Potter
  • Graham Potter od kwietnia 2023 roku znajduje się na trenerskim bezrobociu
  • Leicester City chce zakontraktować Anglika na przyszły sezon
  • Lisy są poważnie zagrożone spadkiem z Premier League

Potter obejmie klub z drugiej ligi?

Graham Potter sezon 2022/2023 rozpoczął na ławce Brighton. Jego dobra praca na przestrzeni ostatnich lat została doceniona przez nowe władze Chelsea, które uczyniły go twarzą ambitnego projektu.

W ekipie The Blues wytrzymał natomiast zaledwie kilka miesięcy. Nie potrafił zażegnać kryzysu, w efekcie czego na początku kwietnia został zwolniony. Krótka przygoda w Londynie negatywnie wpłynęła na jego pozycję w angielskim futbolu. Wcześniej był uważany za niezwykle obiecującego szkoleniowca, natomiast teraz istnieją spore obawy, że najwyższy poziom to dla niego za wysokie progi.

Nie zmienia to faktu, że niebawem Potter powinien objąć nowy klub. Wokół niego pojawia się bowiem coraz więcej zainteresowanych. Wcześniej media informowały o wstępnych rozmowach z francuską Niceą, a teraz Leicester City uczyniło go priorytetem na najbliższą przyszłość.

Lisy chciałyby, aby Potter został docelowym następcą Deana Smitha i poprowadził zespół w przyszłym sezonie. Nie wiadomo jednak, jak Anglik zapatruje się na ewentualną pracę w Championship. Na dwie kolejki przed końcem sezonu drużyna znajduje się bowiem w strefie spadkowej i jest poważnie zagrożona opuszczeniem Premier League.

Zobacz również: BVB wciąż bez porozumienia z Alvarezem. Były piłkarz Ajaksu pomoże w transferze?

Komentarze