BVB wciąż bez porozumienia z Alvarezem. Były piłkarz Ajaksu pomoże w transferze?

Celem transferowym Borussii Dortmund na letnie okienko stał się Edson Alvarez. Florian Plettenberg informuje, że między stronami dalej nie doszło do ustnego porozumienia. Sebastien Haller, prywatnie przyjaciel Meksykanina, może pomóc w ostatecznym przekonaniu go do przeprowadzki na Signal Iduna Park.

Edson Alvarez
fot. Pressfocus Na zdjęciu: Edson Alvarez
  • Borussia Dortmund wykazuje poważne zainteresowanie Edsonem Alvarezem
  • Od pewnego czasu obie strony prowadzą negocjacje
  • Meksykanin jest pod wrażeniem klubu z Signal Iduna Park

Haller przyciągnie swojego przyjaciela do klubu?

Nieuniknione odejście Jude Bellinghama zmusza Borussię Dortmund do transfer nowego środkowego pomocnika. Na Signal Iduna Park mile widziany byłby Edson Alvarez, którym nieśmiało interesuje się również Bayern Monachium.

Wydaje się natomiast, że to obecny lider Bundesligi ma największe szanse na pozytywne sfinalizowanie tej transakcji. Aktualnie prowadzone są negocjacje z zawodnikiem, które nie przyniosły jeszcze zamierzonego rezultatu w postaci porozumienia. Nie oznacza to jednak, że transfer nie dojdzie do skutku.

Meksykanin jest bowiem bardzo zauroczony klubem z Dortmundu i widzi możliwość takiej przeprowadzki. Ważną rolę w potencjalnym transferze może odegrać Sebastien Haller, który w przeszłości występował z pomocnikiem w Ajaksie Amsterdam. Wielokrotnie opowiadał mu już o atutach gry dla Borussii, nakłaniając tym samym do zaakceptowania propozycji.

Zobacz również: Man City pokrzyżuje plany The Reds? Gwiazdor Brighton rozchwytywany

Komentarze