Haaland z klauzulą odstępnego uzależnioną od losu Guardioli

Erling Haaland latem minionego roku trafił do Manchesteru City. Tymczasem ciekawe informacje przekazało Catalunya Radio, sugerujące, że klauzula odstępnego zapisana w kontrakcie Norwega jest uzależniona od przyszłości Josepa Guardioli.

Josep Guardiola i Erling Haaland
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Josep Guardiola i Erling Haaland
  • Erling Haaland jest dzisiaj na świeczniku wszystkich fanów piłki nożnej nie tylko w Europie
  • Norweski napastnik okazał się strzałęm w dziesiątkę dla władz Manchesteru City
  • Catalunya Radio przekazało informacje na temat klauzuli odstępnego dotyczącej 22-latka

200 milionów euro za Haalanda

Erling Haaland w tym sezonie błyszczy nie tylko na boiska Premier League, ale także w Lidze Mistrzów. W środku tygodnia zawodnik skompletował penta-tricka, stając się trzecim w historii zawodnikiem, któremu udało się strzelić pięć goli w jednym spotkaniu elitarnych rozgrywek.

Catalunya Radio podaje natomiast, że w umowie zawodnika wpisana jest klauzula odstępnego, wynosząca 200 milionów euro. Miała wejść w życie latem 2024 roku. W każdym razie porozumienie przewiduje, że takie rozwiązane zostanie odroczone w czasie, jeśli kontrakt Josepa Guardioli z Manchesterem City zostanie przedłużony.

Hiszpan zdecydował się na pracę w klubie z Etihad Stadium do 2025 roku. Jednocześnie klauzula odstępnego za Haalanda w wysokości 200 milionów euro wejdzie zatem w życie dopiero latem 2025 roku. 22-letni napastnik zdobył 39 bramek w 36 meczach dla Manchesteru City, licząc wszystkie rozgrywki.

Czytaj więcej: Zastępca Haalanda o krok od nowej umowy. Ogromna podwyżka na stole

Komentarze