Fantasy Premier League: Look at me, I’m the Salah now

Fantasy Premier League: Jarrod Bowen (West Ham)
PressFocus Na zdjęciu: Fantasy Premier League: Jarrod Bowen (West Ham)

Długo czekaliśmy, ale w końcu się doczekaliśmy. 21. kolejka Fantasy Premier League dobiegła końca. Bez wątpienia możemy ją uznać za wyróżniającą się, ponieważ niektóre drużyny rozegrały w niej po dwa mecze. Jednak nie było ich zbyt wiele, co sprawia, że właściwie trudno określić ją standardowym mianem, czyli Double Gameweek. Kto najlepiej wyszedł na tej specyficznej serii gier? Na pewno posiadacze Jarroda Bowena, który zdobył aż 21 punktów.

  • W Team of the Gameweek znalazło się miejsce dla aż sześciu piłkarzy West Hamu
  • Duża grupa menedżerów Fantasy Premier League skorzystała z usług Bowena, Lanziniego i Coufala, którzy łącznie zdobyli aż 51 punktów
  • Lider klasyfikacji generalnej ma 33 oczka przewagi nad drugim wirtualnym trenerem

Bez Młotów ani rusz

Brentford i West Ham – tylko dwie drużyny mają za sobą DGW. Pozostałe ekipy rozegrały po jednym spotkaniu lub… w ogóle nie pojawiły się na boisku. Epidemia ciągle daje się we znaki rozgrywkom angielskiej ekstraklasy, dlatego podwójne kolejki nie powinny nas dziwić. W tym sezonie zapewne jeszcze kilka razy doświadczymy zjawiska, które zdecydowanie nie ułatwia gry. Jednak gdy tylko możemy, to próbujemy wykorzystać wszystkie możliwe udogodnienia, a takimi bez wątpienia możemy nazwać piłkarzy Młotów. Ekipa Davida Moyesa w tej serii zmagań mierzyła się z Crystal Palace i Norwich. Jeżeli zdecydowaliśmy się włączyć od naszego składu zawodników WHU, raczej nie żałowaliśmy tego wyboru. Wśród najlepszych graczy GW22 znalazło się aż sześciu przedstawicieli londyńczyków.

Drużyna kolejki Fantasy Premier League

Fabiański, Diop, Coufal, Bowen, Lanzini, Antonio – to szóstka piłkarzy WHU, którzy zasłużyli na obecność w Team of the Gameweek. Niekwestionowanym królem DGW okazał się Jarrod Bowen, który “wszedł w buty Mohameda Salaha” i zdobył aż 21 punktów. O trzy oczka mniej zapisał na swoim koncie Lanzini, który był drugim najlepszym graczem tej serii zmagań. Trzecia lokata w tym zestawieniu przypadła ex aequo Davinsonowi Sanchezowi z Tottenhamu i Alexisowi Mac Allisterowi z Brightonu. Oprócz nich w jedenastce GW21 znaleźli się Mads Roerslev Rasmussen z Brentfordu, Anthony Gordon z Evertonu i Ibrahima Diallo z Southampton.

Menedżer kolejki i lider klasyfikacji generalnej

Bez West Hamu ani rusz. Pomyślała większość graczy Fantasy Premier League, w tym menedżer kolejki, Dorji Laida. W zespole Kota Phorab Fc znalazło się miejsce dla trzech przedstawicieli Młotów – Bowena, Lanziniego i Coufala. Opaska kapitańska powędrowała oczywiście na ramię 25-letniego Anglika, który zapewnił swoim posiadaczom 42 punkty. Na kogo postawił lider klasyfikacji generalnej? Oczywiście na wspominają wyżej trójkę. Daniel Masson-Abraham nie zaskoczył swoimi wyborami. Ponadto w ekipie Gangster’s Allardyce znajdziemy takich piłkarzy jak Reguilon, Son i Jota.

Komentarze