Fabiański z czystym kontem, coraz trudniejsza sytuacja Newcastle

Łukasz Fabiański
PressFocus Na zdjęciu: Łukasz Fabiański

W Premier League Burnley FC zremisowało z West Ham United 0:0. Łukasz Fabiański zagrał cały mecz w szeregach Młotów. Z kolei w drugiej potyczce Leicester City pewnie pokonało Newcastle United 4:0. Sroki są na przedostatniej pozycji.

• Spotkanie Brighton&Hove Albion – Tottenham Hotspur zostało odwołane. W ekipie Kogutów wielu piłkarzy zmaga się z koronawirusem
  • Burnley nie wygrało w lidze od 30 października 2021 roku
  • Gracze Newcastle zanotowali w tym sezonie tylko jeden triumf

Cztery bramki w popołudniowych spotkaniach Premier League

Burnley FC do przerwy remisowało z West Ham United 0:0. Ekipa z Londynu miała więcej z gry. Nie przełożyło się to nawet na zdobycie chociaż jednego gola. Z kolei Fabiański miał w pierwszej części gry stosunkowo mało pracy. Na bramkę Polaka nie został bowiem oddany ani jeden celny strzał. Po zmianie stron także nie doczekaliśmy się goli i finalnie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Lisy objęły prowadzenie w spotkaniu ze Srokami w 39. minucie. Wówczas z rzutu karnego nie pomylił się Youri Tielemans. Pomocnik Leicester pewnie uderzył pod poprzeczkę. Na 2:0 strzałem do pustej bramki podwyższył Patson Daka. Końcówka także należała do Lisów. Najpierw drugiego gola po kontrataku zdobył Tielemans. Wynik spotkania na 4:0 ustalił zaś James Maddison.

Burnley – West Ham 0:0

Leicester – Newcastle 4:0 (1:0)

Youri Tielemans (39′ – karny’, 81′), Patson Daka (57′), James Maddison (85′)