Dlaczego Bielsa nie objął Evertonu? “Różnica wizji”

Marcelo Bielsa
PressFocus Na zdjęciu: Marcelo Bielsa

Marcelo Bielsa mógł objąć Everton i zająć miejsce zwolnionego Franka Lamparda. Chociaż Argentyńczyk był faworytem Farhada Moshiriego, właściciela The Toffees, klub zdecydował się postawić na Seana Dyche’a. Co sprawiło, że zrezygnowano z usług legendarnego szkoleniowca? Sky Sports zdradza szczegół negocjacji z “El Loco”.

  • Marcelo Bielsa mógł zostać trenerem Evertonu
  • Argentyńczyk był faworytem właściciela klubu
  • Co sprawiło, że “El Loco” nie obejmie The Toffees? Obie strony miały inną wizję przyszłości

Nieporozumienie co do przyszłości klubu

Dlaczego Everton nie zdecydował się podjąć współpracy z Argentyńczykiem? Plan Marcelo Bielsy zakładał szeroko zakrojoną restrukturyzację klubu, natomiast The Toffees w tej chwili chcą skoncentrować się wyłącznie na pozostaniu w Premier League, a długofalowe plany zacząć wcielać w życie dopiero po zapewnieniu sobie utrzymania. Bielsa chciał także wdrożyć nową politykę transferową, zgodnie z którą Everton kupowałby i rozwijał młodych, obiecujących graczy.

“Z tym składem pożegnają się z ligą”
Everton

Everton od dłuższego czasu znajduje się na ustach większości angielskich mediów. Jednak The Toffees z pewnością nie są zachwyceni nadmiernym zainteresowaniem świata piłki, ponieważ wynika ono z problemów, jakie w tym sezonie dotykając ekipę z Merseyside. Na temat sytuacji klubu z Goodison Park wypowiedział się Alan Stubbs, jego były zawodnik. Everton obecnie zajmuje przedostatnią lokatę

Czytaj dalej…

Większościowy akcjonariusz Farhad Moshiri rozmawiał w tym tygodniu z Marcelo Bielsą i Seanem Dyche’em. Argentyńczyk był wyborem nr 1, ale wobec jego osobistych wątpliwości klub zaaranżował także rozmowy z Anglikiem, który wczoraj spotkał się z prezesem Evertonu Billem Kenwrightem i dyrektorem ds. futbolu Kevinem Thelwellem.

Everton zdecydował w sprawie nowego menedżera
Sean Dyche

Sky Sports informuje, że Everton podjął decyzję w sprawie nowego menedżera. The Toffees wkrótce mają poinformować, że Franka Lamparda na Goodison Park zastąpi Sean Dyche. Dyche zostanie nowym trenerem Evertonu Anglik wcześniej prowadził Burnley 51-latek zastąpi na Goodison Park Lamparda Sean Dyche zostanie nowym trenerem Evertonu Everton pozostaje bez szkoleniowca od kilku dni, kiedy zdecydowano się

Czytaj dalej…

Bielsa uważa, że Everton jest świetnym klubem, ale moment na podjęcie pracy nie jest odpowiedni. “El Loco” miał zastrzeżenia co do tego, czy drużyna będzie w stanie dostosować się do jego metod w trakcie sezonu. Jak ujawnia Sky Sport, osoba zaangażowana w negocjacje na linii Bielsa – Everton zaprzeczyła, jakoby 67-latek z Rosario chciał najpierw rozpocząć pracę z młodzieżą, zanim latem zostanie pierwszym trenerem.

Komentarze