Zakłady na MMA – jak obstawiać MMA?

W zakładach bukmacherskich MMA można typować na podstawie wielu federacji. U polskich bukmacherów znajdziesz kursy na KSW, UFC, FEN czy freak fighty. W MMA zakłady są coraz bardziej rozbudowane. Dotyczą już nie tylko końcowego triumfatora, ale też przebiegu pojedynku i liczby rund. Korzystając z tak licznych rynków możesz dokonać szczegółowej analizy, żeby postawić swój kupon na MMA. Jak obstawiać sporty walki u bukmacherów?

Jak obstawiać MMA?

Rozwój MMA w Polsce automatycznie wpłynął na większe zainteresowanie zakładami bukmacherskimi. Kibice KSW zaczęli nie tylko oglądać gale, ale też stawiać typy na swoich faworytów. Widać to u bukmacherów, bo kiedy dochodzi do KSW, to zwykle notowane są rekordowe obroty z kuponów na MMA.

MMA można obstawiać tak jak piłkę nożną, siatkówkę czy koszykówkę. Oczywiście specyfika tej dyscypliny jest inna, a co za tym idzie bukmacherzy przygotowują różny zestaw zakładów. Wciąż najczęściej granym typem w walkach MMA jest ten: kto wygra pojedynek? Widać jednak, że gracze sięgają także po dodatkowe zakłady na ilość rund i sposób zakończenia walki. Dlatego bukmacherzy zwykle wystawiają kilkanaście zdarzeń przed galą UFC, KSW czy FEN.

Obstawiając MMA możesz odebrać te same bonusy bukmacherskie, co grając kupony na piłkę nożną lub tenis ziemny. Jeśli jesteś nowy, to legalni bukmacherzy za nasz kod promocyjny przyznają specjalne freebety, zakłady bez ryzyka i bonusy od wpłaty. Wystarczy wybrać operatora, u którego możesz wpisać kod: GOAL.

Zakłady bukmacherskie na MMA

W zakładach na MMA większość oferty bukmacherskiej skoncentrowana jest na typach pre-match, a więc tych przed rozpoczęciem walki. Zazwyczaj bukmacherzy wystawiają kompletną ofertę kursową na kilka dni przed galą. Natomiast pierwsze, podstawowe kursy na wynik starcia publikowane są po ogłoszeniu karty walk. To oznacza, że przed KSW już kilkanaście dni wcześniej możesz robić typy na główne rynki: kto wygra?

Do obstawiania MMA możesz wykorzystać strony internetowe bukmacherów, a także mobilne aplikacje. Wystarczy podać przykład STS-u i Fortuny. To firmy, które swoje oferty udostępniają w serwisach online, a także aplikacjach na systemy iOS/Android. To o tyle ciekawi bukmacherzy do MMA, że obaj transmitują na żywo walki UFC.

Jeśli chodzi o zakłady na MMA, to u bukmacherów wyróżniamy kilka rodzajów typów, które możesz postawić przed pojedynkiem. Oto główne rynki:

✔️ Wynik – w tym zakładzie przewidujesz, jakim rezultatem zakończy się pojedynek, a więc kto wygra? Możesz uwzględnić też remis.

✔️ Liczba rund: mniej/więcej – chodzi o przewidzenie, przez ile rund będzie toczyć się pojedynek. Typ podajesz na zasadzie under/over, co oznacza, że masz 50% szans na wygraną.

✔️ Walka zakończy się przed czasem/na punkty – nie typujesz zwycięzcy, a jedynie to, czy pojedynek zostanie rozstrzygnięty na pełnym dystansie, czy wcześniej?

✔️ Zawodnik wygra przez KO/TKO – to konkretny, w którym podajesz nie tylko zwycięzcę, ale też to, że wygra przez nokaut lub techniczny nokaut.

✔️ Zawodnik wygra na punkty – typ, w którym przewidujesz wygraną poprzez werdykt sędziowski.

✔️ Koniec w rundzie – w zakładach bukmacherskich możesz też wskazać dokładną rundę, w której zakończy się walka.

Typując zakłady MMA bukmacherzy mają w zwyczaju oferować typy specjalne. Tak robi Fortuna, która przyjmuje kupony na rynek: czy walka zakończy się w pierwszych 60 sekundach? W tym przypadku możesz odpowiedzieć: tak lub nie.

Zakłady na KSW

Jeśli chodzi o polskie realia to federacja KSW budzi największe zainteresowanie wśród typerów. Oferty bukmacherskie właśnie na KSW są najbardziej rozbudowane. Zazwyczaj bukmacherzy przed tym wydarzeniem aktywują wszystkie dostępne rynki, które oferują na MMA. Znajdziesz w nich kursy na wynik, ilość rund, a także KO/TKO. Tak jest u tych renomowanych operatorów jak STS, Fortuna, Superbet i forBET, a także niżej stawianych (eWinner, LVBET, Noblebet).

KSW organizuje swoje gale raz w miesiącu, co oznacza, że dość często można typować swoich faworytów. Zwykle na karcie walk pojawia się 8-10 konfrontacji. Każdy z pojedynków jest do zagrania w zakładach bukmacherskich.

Od dłuższego czasu z KSW współpracuje Fortuna. To bukmacher z najlepszą ofertą, jeśli chodzi o obstawianie walk w tej organizacji. W Fortunie znajdziesz szybko pełną ofertę, a dodatkowo możesz liczyć na atrakcyjne kursy.

Zakłady na UFC

W UFC ostatnio coraz głośniej o Polakach, a kiedy walczy nasz przedstawiciel, to od razu rośnie zainteresowanie typami bukmacherskimi. Jan Błachowicz, Mateusz Gamrot i Marcin Tybura – oto nasi przedstawiciele w najlepszej organizacji MMA na świecie. UFC możesz obstawiać również w zakładach bukmacherskich – kursy na walki oferują wszyscy legalni bukmacherzy.

Gala UFC zazwyczaj skonstruowana jest tak, że najpierw są pojedynki z karty wstępnej, a dopiero później z karty głównej. STS, Fortuna czy Superbet wystawiają kursy na wszystkie pojedynki – bez względu na to, jak są sklasyfikowane. W walkach Polaków, a także tych o mistrzowski pas bukmacherzy wystawiają pełen zakres rynków. W pozostałych starciach oferta może być ograniczona do podstawowych zakładów na wynik.

Zakłady na FAME MMA, High League, PRIME MMA

W naszym kraju zakłady na MMA cieszą się nie tylko ze względu na KSW, UFC czy FEN. Ostatnie lata to duży rozwój freak fightów. Czy się to komuś podoba, czy nie – galę te klasyfikowane są jako zawody w MMA. Również pod tym szyldem możesz je spotkać w ofertach bukmacherskich. Główne gale freak fights to:

  • FAME MMA,
  • High League,
  • PRIME Show MMA.

O popularności tego rodzaju wydarzeń niech świadczy fakt, że w FAME MMA, a także PRIME Show MMA walczą m.in. Norman Parke czy Marcin Wrzosek. Przypomnijmy: to byli zawodnicy KSW. Jakby tego było mało to ostatnio do High League dołączył Artur Szpilka, a więc były pięściarz i zawodnik, który również walczy dla KSW. Wszystko to pokazuje, że freak fighty mogą konkurować z największymi federacjami MMA.

U bukmacherów zakłady na FAME MMA czy High League są dostępne na wyłączność. To oznacza, że nie możesz ich realizować u każdego operatora. Umowy zostały skonstruowane w ten sposób, że w Betclic wytypujesz FAME MMA, a w Fortunie High League i PRIME Show MMA. Warto zaznaczyć, że rodzaje zakładów są zbliżone do tych, jakie występują w zawodowych galach MMA.

Gdzie obstawiać MMA?

Do obstawiania MMA możesz wybrać bukmachera z licencją Ministerstwa Finansów. Właśnie takie firmy rekomendujemy na goal.pl. W pierwszej kolejności polecamy Fortunę, u której znajdziesz rozbudowane zakłady na KSW, możliwość obstawiania High League i PRIME Show MMA, a także transmisje live z UFC. To bukmacher, który kompleksowo obsługuje tematy związane z MMA, a dodatkowo pozwala też obstawiać pozostałe federacje takie jak: Fight Exclusive Night (FEN) i Bellator.

Ciekawą alternatywą dla Fortuny może okazać się STS, który ma też sporo federacji w swoim portfolio, a dodatkowo także transmituje UFC. W zakładach STS znajdziesz wszystkie liczące się federacje MMA na świecie (z wyjątkiem freak fightów).

Najczęściej zadawane pytania

Jakie zakłady oferowane są na MMA?

Bukmacherzy na MMA pozwalają obstawiać wynik walki, liczbę rund, a także rozstrzygnięcie przez KO/TKO.

Którzy bukmacherzy mają najlepszą ofertę na MMA?

Naszym zdaniem w MMA najlepszą ofertę posiada Fortuna.