Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Legalni bukmacherzy w Polsce 2020 (aktualna lista)

Legalni bukmacherzy w 2020 roku to już osiemnaście podmiotów. Wszystkich bukmacherów z licencją znajdziemy na liście Ministerstwa Finansów. Lista ta zawiera wszystkie firmy, które uzyskały zgodę na organizowanie zakładów bukmacherskich online w Polsce.

Na przełomie roku 2019/2020 zakłady przez internet można było obstawiać aż w czternastu różnych serwisach. Do obecnych na rynku od lat marek jak STS, Fortuna czy Totolotek, doszły nowe firmy, które debiutowały w ostatnich miesiącach. Są to między innymi Superbet, PzBuk i Betclic. Liczba legalnych bukmacherów w Polsce powinna się zwiększyć już w pierwszych miesiącach 2020 roku.

W ciągu mijającego roku Ministerstwo Finansów wydało trzy nowe zezwolenia na zakłady bukmacherskie online. Jak dowiedział się goal.pl, o licencje starają się kolejne firmy.

Bukmacherzy online w Polsce - STS, Fortuna i inni

Na początku 2018 roku zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez internet posiadało tylko siedem firm. Zezwolenia te wydane zostały jeszcze w latach 2012-2014. Uzyskały je dobrze znane polskim klientom marki jak STS, Fortuna Zakłady Bukmacherskie, Totolotek, Milenium i etoto.

W 2016 licencje na zakłady online trafiły do forBET i LVbet, a w 2017 roku jedynie do rumuńskiej firmy Superbet.

Kolejny rok przyniósł wysyp nowych bukmacherów. Na rynku zakładów sportowych pojawili się: Totalbet, PZBuk, Betclic, Betfan, eWinner, Typiko i Traf. W 2019 roku zezwolenie otrzymały Noblebet i OKbet (należące do jednego właściciela) oraz BestBet. Licencję na zakłady bukmacherskie online uzyskał też Superbet.

Legalni bukmacherzy internetowi w Polsce - maj 2020

Poniżej przedstawiamy aktualną listę bukmacherów. Są to firmy mogące legalnie oferować zakłady przez internet w Polsce na podstawie licencji wydanej przez Ministerstwo Finansów.

RANKING BUKMACHERZY BONUS GRAJ TERAZ RECENZJA
#1
star star star star star star 
Bonus 1200zł + 30 zł + 30 zł
SPRAWDŹ CZYTAJ RECENZJĘ
#2
star star star star star 
Cashback do 550 zł SPRAWDŹ CZYTAJ RECENZJĘ
#3
star star star star star 
cashback 200 zł + 20 000 pkt.
SPRAWDŹ CZYTAJ RECENZJĘ
#4
star star star star star 
1000 zł + 120 zł + 40 zł
SPRAWDŹ CZYTAJ RECENZJĘ
#5
star star star star star 
1500zł + 20zł
SPRAWDŹ CZYTAJ RECENZJĘ
#6
star star star star star 
bonus powitalny do 2050 zł SPRAWDŹ CZYTAJ RECENZJĘ
#7
star star star star 
1000 zł
SPRAWDŹ CZYTAJ RECENZJĘ
#8
star star star star 
100zł + 900zł + 20 zł + 20 zł
SPRAWDŹ CZYTAJ RECENZJĘ
#9
CZYTAJ RECENZJĘ
#10
CZYTAJ RECENZJĘ
#11
CZYTAJ RECENZJĘ
#12
CZYTAJ RECENZJĘ
#13
CZYTAJ RECENZJĘ
#14
CZYTAJ RECENZJĘ
#15
CZYTAJ RECENZJĘ
#16
CZYTAJ RECENZJĘ
#17
CZYTAJ RECENZJĘ
#18
CZYTAJ RECENZJĘ
Recenzje legalnych bukmacherów działających w Polsce znajdziesz w naszym serwisie. Dowiedz się, który z bukmacherów jest najlepszy.

Zagraniczni bukmacherzy online w Polsce

W czerwcu 2019 roku poznaliśmy nazwę pierwszej zagranicznej firmy, która może legalnie oferować zakłady przez internet w Polsce. To spółka Cherry Online Polska Sp. z o.o. należąca do szwedzkiego giganta Cherry AB. Cherry wystartował w Polsce z marką PZBuk.

Kolejny zagraniczny podmiot z polską licencją na zakłady online to BEM Operations Limited. Firma z siedzibą na Malcie wprowadziła do Polski dobrze znaną w Europie markę Betclic. Ten bukmacher był już obecny na polskim rynku w przeszłości. Wycofał się w 2017 roku na skutek zmian w ustawie hazardowej. Betclic wznowił działalności na polskim rynku w lipcu 2019. Swoją obecność na rynku zaznaczył umowami sponsorskimi z reprezentacją Polski w siatkówce, Lechią Gdańsk i Piastem Gliwice.

Ewinner dołącza do PZBuk, Betclic i LVBET

W ostatnich dniach października 2018 roku ministerstwo poszerzyło listę legalnych bukmacherów o następne dwie firmy. Tym razem były to polscy bukmacherzy: BetFan sp. z o.o. z Warszawy oraz Ewinner Sp. z o.o. z Gdyni. BetFan rozpoczął działalność pod koniec kwietnia 2019 roku. Ewinner wystartował pod koniec września 2019 roku.

28 listopada 2018 r. licencję MF na organizowanie zakładów przez internet otrzymała firma Typiko Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej. Dzień później ministerstwo poinformowało o przyznaniu licencji spółce należącej do Totalizatora Sportowego - Traf-Zakłady Wzajemne. Traf do tego momentu oferował zakłady na wyścigi konne na Służewcu.

legalni bukmacherzy

Nowi legalni bukmacherzy w Polsce

Na początku 2019 roku Ministerstwo Finansów przyznało kolejne licencje dla firm, które chcą legalnie działać na polskim rynku. 3 stycznia zezwolenie otrzymała spółka Polski Bukmacher Sp. z o.o. z siedziba w Dąbrowie Górniczej. Firma będzie administrowała dwoma serwisami działającymi pod adresami okbet.pl i noblebet.pl (działa od września). Licencję na urządzanie zakładów w punktach naziemnych odebrała 22 stycznia firma BestBet Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. 21 maja firma ta otrzymała również licencję na działalność przez internet.

Aktualnie 5 podmiotów ubiega się o udzielenie zezwoleń (3 stacjonarne i 2 przez sieć Internet). Są w tym 3 podmioty, które nie posiadają ani zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych - w punktach przyjmowania tych zakładów ani przez sieć Internet. Wśród ww. podmiotów nie ma spółki, o której mowa w art. 7a ustawy o grach hazardowych - taką informację otrzymaliśmy z Ministerstwa Finansów na początku marca.

Nowe licencje dla bukmacherów 2020

Wśród firm, które starają się o licencję na zakłady online w Polsce był m.in. rumuński Superbet, który prowadzi już działalność w Polsce, a tylko w punktach naziemnych. 24 października Superbet otrzymał licencję Ministerstwa Finansów na oferowanie zakładów przez internet. W pierwszych tygodniach 2020 możemy spodziewać się udostępnienia oferty pod adresem superbet.pl. Aktualizacja: od 18 lutego oferta online od Superbet jest już dostępna.

Na początku 2020 roku powinien też zadebiutować OKbet. Prace nad ofertą, która pojawi się pod adresem okbet.pl są już bardzo zaawansowane. Kto jeszcze pojawi się na polskim rynku w 2020 roku? Możemy zakładać, że firmy posiadające licencję będą chciały udostępnić swoją ofertę jeszcze przez Mistrzostwami Europy. Na debiut czekają BestBet i Typiko.

Z kolei, na biurkach w Ministerstwie Finansów pojawiają się kolejne wnioski od firm zainteresowanych działalnością w Polsce. Na przełomie roku były to dwa nowe podmioty. Już 8 stycznia ministerstwo dodało do listy bukmacherów posiadających licencję na organizowanie zakładów przez internet nową firmę. To spółka Mr BET zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z Cieszyna, na czele której stoją osoby związane w przeszłości m.in. z doskonale znaną na naszym rynku Fortuną.

Zakłady bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie to krótko mówiąc oferta legalnych bukmacherów w Polsce. Firmy bukmacherskie oferują zakłady na wiele wydarzeń. Oczywiście w Polsce najbardziej popularne są zakłady na piłkę nożną. Polacy uwielbiają stawiać typy bukmacherskie na mecze ligowe i reprezentacji. Często przy obstawianiu w STS, Fortunie czy PZBuk typerzy korzystają także z oferty na tenis i siatkówkę. Na popularności zyskują zakłady bukmacherskie na esport. Stawiając zakłady sportowe warto sprawdzić także ofertę na bonusy bukmacherskie

Legalne firmy bukmacherskie w Polsce

Powyżej przedstawiliśmy listę legalnych bukmacherów Ministerstwa Finansów. Przedstawia ona polskich i zagranicznych bukmacherów działających w naszym kraju. Firmy bukmacherskie działają zarówno online jak i przez naziemne punkty przyjmowania zakładów. Recenzje wszystkich wymienionych firm oferujących zakłady bukmacherskie znajdziesz na naszym serwisie. Poniżej przedstawiamy krótki opis największych legalnych bukmacherów w Polsce.

STS

STS zakłady bukmacherskie to największy polski legalny bukmacher. Firma z Katowic jest liderem zarówno w zakładach sportowych w punktach naziemnych jak i w bukmacherce online. Bukmacher wyróżnia się między innymi własną platformą do obstawiania typów bukmacherskich. Dzięki własnej technologii firma rozwinęła unikalny produkt, który szybko i sprawnie rozwija. Duży dział bukmacherski oraz własny produkt to duży atut. Dzięki temu STS oferuje szeroką gamę zakładów i szybko dodaje nową ofertę. Świadczy o tym chociażby dobry, a ciągle rozwijany, produkt na komórki. Zarówno aplikacja, jak i strona mobilna.
Czytaj więcej o STS


Fortuna zakłady bukmacherskie

Fortuna to drugi największy bukmacher w Polsce. Jest to jednak firma międzynarodowa. Fortuna oferuje zakłady bukmacherskie także w Czechach, na Słowacji oraz w Rumunii. W Polsce Fortuna ma w ofercie zarówno zakłady bukmacherskie online jak i te naziemne. Jest sponsorem Legii Warszawa. Od niedawna także tytularnym sponsorem 1. ligi piłkarskiej. To zdecydowanie dobry bukmacher, którego warto polecić graczom. Oferta bonusów bukmacherskich w Fortunie, jest również bardzo ciekawa.
Czytaj więcej o Fortunie


PZBuk - Polskie Zakłady Bukmacherskie

PZBuk to tak naprawdę zagraniczny bukmacher z polską licencją Ministerstwa Finansów. Co prawda nazwa bukmachera to skrót "Polskie Zakłady Bukmacherskie". Natomiast firma należy do europejskiego giganta hazardowego, firmy Cherry. Dzięki wiedzy i doświadczeniu z innych rynków PZBuk ma zaplecze do rozwoju jako legalny bukmacher w Polsce. Po starcie w 2019 roku możemy się spodziewać rozwoju produktu i oferty na zakłady bukmacherskie. PZBuk to tylko bukmacher online. Nie ma w Polsce żadnych punktów bukmacherskich.
Czytaj więcej o PZBuk