Shola
Shoretire

Shola Shoretire to angielski piłkarz występujący na pozycji skrzydłowego. Zawodnik Manchesteru United, którego jest wychowankiem. Młodzieżowy reprezentant Anglii.

Czytaj dalej…

47
IMAGO/Ricardo Larreina
Imię i nazwisko Shola Shoretire
Data urodzenia 2004-03-02
Miejsce urodzenia Newcastle
Narodowość Anglia
Aktualny klub Manchester United
Pozycja ofensywny pomocnik
Waga 70 kg
Wzrost 171 cm

Shole Shoretire – kariera

Shola Shoretire od małego kształcił się w szkółce Manchesteru United. Od początku zapowiadał się na wielki talent, otrzymując nagrodę dla najlepszego zawodnika akademii za sezon 2020/2021. Swój pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał już w wieku 17 lat.

Niedługo po tym wydarzeniu zadebiutował w seniorskim zespole. Miało to miejsce w meczu Premier League z Newcastle United. Później został też najmłodszym zawodnikiem w historii Czerwonych Diabłów z debiutem w europejskich pucharach, podczas starcia z Realem Sociedad w Lidze Europy.

Zimą 2023 roku Erik ten Hag i dyrektorzy stwierdzili, że najlepszym rozwiązaniem dla Shoretire’a będzie wypożyczenie. Trafił do trzecioligowego Bolton Wanderers, gdzie regularnie otrzymywał szanse na boisku. Skrzydłowy ma nadzieję, że po powrocie na Old Trafford otrzyma kolejne szanse od holenderskiego szkoleniowca.

Shoretire reprezentował Anglię na poziomie do lat 15, 16, 18 i 19, gdzie występuje też obecnie.

Shola Shoretire – aktualności