Pape
Sarr

Pape Matar Sarr to senegalski piłkarz występujący na pozycji środkowego pomocnika. Od 2021 zawodnik Tottenhamu. Mistrz Afryki z reprezentacją Senegalu.

Czytaj dalej…

29
IMAGO/Gareth Evans/News Images
Imię i nazwisko Pape Matar Sarr
Data urodzenia 2002-09-14
Miejsce urodzenia Thiaroye
Narodowość Senegal
Aktualny klub Tottenham Hotspur
Pozycja środkowy pomocnik
Waga 70 kg
Wzrost 185 cm

Pape Matar Sarr – kariera

Pape Matar Sarr kształcił się w senegalskim Generation Foot, zanim w wieku 18 lat związał się z francuskim klubem FC Metz.

Rozegrał tylko jedno spotkanie w rezerwach, zanim otrzymał powołanie do seniorskiej drużyny. Na jego nieszczęście, wówczas wybuchła pandemia koronawirusa, w wyniku którego zawieszono rozgrywki. W pierwszej drużynie zadebiutował w listopadzie 2020 roku, a w styczniu kolejnego roku zdobył swoją pierwszą bramkę.

Wystarczył zaledwie sezon w Ligue 1, by Sarr zwrócił uwagę klubów Premier League. Latem 2021 roku Tottenham zapłacił za pomocnika niespełna 17 milionów euro, po czym natychmiast oddał go z powrotem na roczne wypożyczenie do FC Metz.

Sarr swój debiut w Premier League zanotował dopiero w styczniu 2023 roku. Od tego meczu regularnie pojawiał się na boisku, czy to w pierwszym składzie, czy też wchodząc z ławki rezerwowych. Swoją pierwszą bramkę dla Spurs strzelił pod koniec maja w starciu z Leeds United.

Pomocnik zadebiutował w reprezentacji Senegalu w marcu 2021 roku. Niespełna rok później otrzymał powołanie na Puchar Narodów Afryki, który okazał się zwycięski dla Lwów Terangi.

Pape Matar Sarr – aktualności