Mikołaj
Biegański

Mikołaj Biegański to polski piłkarz występujący na pozycji bramkarza. Zawodnik Wisły Kraków, z którą w sezonie 2021/2022 spadł z Ekstraklasy. Etatowy reprezentant polskich drużyn młodzieżowych.

Czytaj dalej…

31
IMAGO/Mikołaj Barbanell
Imię i nazwisko Mikołaj Biegański
Data urodzenia 2002-04-05
Miejsce urodzenia Częstochowa
Narodowość Polska
Aktualny klub Wisła Kraków
Pozycja bramkarz
Waga 84 kg
Wzrost 190 cm

Mikołaj Biegański – kariera

Mikołaj Biegański piłkarską karierę rozpoczynał w barwach Skry Częstochowa. W sezonie 2018/2019 zaliczył swój debiut w pierwszej drużynie, wygrywając rywalizację o miejsce w składzie. W kolejnym sezonie rozegrał dla drugoligowej Skry 16 spotkań, trzykrotnie notując czyste konto.

Przełomowa była dla niego kampania 2020/2021, kiedy to był już niekwestionowanym numerem jeden między słupkami. W sezonie zasadniczym zakończył 14 meczów na zero z tyłu, a świetna postawa w obu spotkaniach barażowych znacząco pomogła Skrze w awansie do pierwszej ligi.

Wówczas Biegańskim zainteresowały się mocniejsze kluby. Latem 2021 roku Wisła Kraków ściągnęła go za kwotę przekraczającą 100 tysięcy euro. W szeregach Białej Gwiazdy początkowo rywalizował o miejsce z Pawłem Kieszkiem, występując w swoim debiutanckim sezonie w Ekstraklasie 19 razy. Dla Wisły był to nieudany okres, zakończony spadkiem do pierwszej ligi.

Pomimo wielu spekulacji, Biegański został w Wiśle na kolejny sezon i walczył o szybki powrót do Ekstraklasy. Ta sztuka wiślakom się jednak nie udała. Przed sezonem 2023/24 Biegański stracił miejsce w wyjściowym składzie Białej Gwiazdy na rzecz Alvaro Ratona.

Przez lata Biegański był zawodnikiem kolejnych drużyn młodzieżowych. Ma za sobą również jeden występ w reprezentacji Polski do lat 21.

Mikołaj Biegański – aktualności

Najczęściej zadawane pytania: 

Jaki numer na koszulce ma Mikołaj Biegański?

Mikołaj Biegański rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 31.

W jakich klubach grał Mikołaj Biegański?

Mikołaj Biegański w trakcie swojej kariery grał w klubach: Skra Częstochowa, Wisła Kraków.