Mikołaj Biegański – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoMikołaj Biegański
Data urodzenia5 kwietnia 2002 roku
Miejsce urodzeniaCzęstochowa
NarodowośćPolska
Aktualny klubWisła Kraków
Pozycjabramkarz
Waga84 kg
Wzrost1,90 m

Mikołaj Biegański – aktualności

Mikołaj Biegański – kariera

Mikołaj Biegański piłkarską karierę rozpoczynał w barwach Skry Częstochowa. W sezonie 2018/2019 zaliczył swój debiut w pierwszej drużynie, wygrywając rywalizację o miejsce w składzie. W kolejnym sezonie rozegrał dla drugoligowej Skry 16 spotkań, trzykrotnie notując czyste konto.

Przełomowa była dla niego kampania 2020/2021, kiedy to był już niekwestionowanym numerem jeden między słupkami. W sezonie zasadniczym zakończył 14 meczów na zero z tyłu, a świetna postawa w obu spotkaniach barażowych znacząco pomogła Skrze w awansie do pierwszej ligi.

Wówczas Biegańskim zainteresowały się mocniejsze kluby. Latem 2021 roku Wisła Kraków ściągnęła go za kwotę przekraczającą 100 tysięcy euro. W szeregach Białej Gwiazdy początkowo rywalizował o miejsce z Pawłem Kieszkiem, występując w swoim debiutanckim sezonie w Ekstraklasie 19 razy. Dla Wisły był to nieudany okres, zakończony spadkiem do pierwszej ligi.

Pomimo wielu spekulacji, Biegański został w Wiśle na kolejny sezon i walczy o szybki powrót do Ekstraklasy. Jest jednym z najlepszych bramkarzy pierwszej ligi.

Przez lata Biegański był zawodnikiem kolejnych drużyn młodzieżowych. Ma za sobą również jeden występ w reprezentacji Polski do lat 21. 

Jaki numer na koszulce ma Mikołaj Biegański?

Mikołaj Biegański rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 31.

W jakich klubach grał Mikołaj Biegański?

Mikołaj Biegański w trakcie swojej kariery grał w klubach: Skra Częstochowa, Wisła Kraków.