Matt
Doherty

Matt Doherty to irlandzki piłkarz występujący na pozycji prawego obrońcy. Od 2023 roku ponownie zawodnik Wolverhampton Wanderers. Reprezentant Irlandii.

Czytaj dalej…

2
IMAGO/Godfrey Pitt/Action Plus
Imię i nazwisko Matt Doherty
Data urodzenia 1992-01-16
Miejsce urodzenia Dublin
Narodowość Irlandia
Aktualny klub Wolverhampton Wanderers
Pozycja prawy obrońca
Waga 80 kg
Wzrost 185 cm

Matt Doherty – kariera

Matt Doherty jest wychowankiem irlandzkiego Bohemians, ale już w wieku 18 lat związał się z Wolverhampton Wanderers. Na początku angielski klub wypożyczył obrońcę do Hibernianiu i Bury, ale od 2013 roku stanowił on już o sile Wilków. Przez lata wspomagał zespół na niższych szczeblach, wywalczając mistrzostwo League One (2013/2014) i Championship (2017/2018). Po awansie do Premier League, Doherty nie odstawał. Ba, chwilami wyglądał na jednego z najlepszych bocznych obrońców w Premier League, zwłaszcza pod wodzą Nuno Espirito Santo.

Latem 2020 roku postanowił wykonać kolejny krok i za niespełna 17 milionów euro przeniósł się do Tottenhamu. Tam nie odgrywał już tak istotnej roli, a kolejni trenerzy nie wydawali się ufać mu w stu procentach. Rundę wiosenną sezonu 2022/2023 spędził w Atletico Madryt, gdzie wystąpił w zaledwie dwóch spotkaniach. Po zakończeniu kampanii Doherty postawił na powrót do domu. Jako wolny zawodnik wzmocnił Wolverhampton, gdzie pełni już jednak głównie opcję rezerwową.

Doherty zadebiutował w reprezentacji Irlandii w 2018 roku. Od tamtej pory występuje w niej regularnie i uzbierał już ponad 30 występów.

Matt Doherty – aktualności