Mateusz Wdowiak – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoMateusz Wdowiak
Data urodzenia28 sierpnia 1996 roku
Miejsce urodzeniaKraków
NarodowośćPolska
Aktualny klubRaków Częstochowa
Pozycjaofensywny pomocnik
Waga62 kg
Wzrost1,74 m

Mateusz Wdowiak – aktualności

Mateusz Wdowiak – kariera

Mateusz Wdowiak przez długie lata związany był z Cracovią. To tam grał w zespołach młodzieżowych oraz debiutował w seniorskiej piłce. Poza krótkim epizodem na wypożyczeniu w Sandecji Nowy Sącz, skrzydłowy reprezentował Pasy przez osiem lat. W ich barwach zgromadził 152 występy i strzelił 13 bramek. Wychowanek Cracovii odegrał kluczową rolę w sezonie 2019/2020, kiedy to jego bramka w finale Pucharu Polski przypieczętowała triumf Cracovii.

Problemy Wdowiaka w krakowskim klubie zaczęły się później. Na skutek niepowodzenia w rozmowach kontraktowych został przesunięty do drużyny rezerw. Piłkarz złożył wniosek o rozwiązanie kontraktu z winy Cracovii, lecz przed jego rozpatrzeniem trafił do Rakowa Częstochowa. W ekipie Marka Papszuna gra od lutego 2021 roku.

W Częstochowie dorobek Wdowiaka znacząco się poprawił. Z Rakowem sięgnął po dwa Pucharu Polski oraz dwa Superpuchary Polski. W sezonie 2022/2023 był również bliski do awansu do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy.

W przeszłości Wdowiak był regularnym reprezentantem młodzieżowych drużyn. Dla seniorskiej kadry Polski nigdy nie zagrał.

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Mateusz Wdowiak?

Mateusz Wdowiak rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 17.

W jakich klubach grał Mateusz Wdowiak?

Mateusz Wdowiak w trakcie swojej kariery grał w klubach: Cracovia, Sandecja Nowy Sącz i Raków Częstochowa.