Mahmoud
Dahoud

Mahmoud Dahoud to niemiecki piłkarz występujący na pozycji środkowego pomocnika. Od 2023 roku zawodnik Brighton & Hove Albion. Zdobywca Pucharu i Superpucharu Niemiec z Borussią Dortmund. Dwukrotny reprezentant Niemiec.

Czytaj dalej…

8
IMAGO/Bagu Blanco/PRESSINPHOTO
Imię i nazwisko Mahmoud Dahoud
Data urodzenia 1996-01-01
Miejsce urodzenia Amude
Narodowość Niemcy
Aktualny klub Brighton & Hove Albion
Pozycja środkowy pomocnik
Waga 68 kg
Wzrost 178 cm

Mahmoud Dahoud – kariera

Mahmoud Dahoud pierwsze kroki w karierze stawiał w szkółce Fortuny Duesseldorf, ale w wieku 14 lat przeniósł się do Borussii Moenchengladbach. Tam spędził pięć lat w akademii, zanim zdołał przebić się do pierwszej drużyny.

Dahoud zadebiutował w zespole Źrebaków w sierpniu 2014 roku, ale na stałe zawitał w seniorach rok później. Aż do 2017 roku zbierał doświadczenie, zanim zdecydował się na przenosiny do Borussii Dortmund. BVB zapłaciło za pomocnika 12 milionów euro.

Gdy przybył na Signal Iduna Park, odgrywał znaczącą rolę. Ta, jednak, w latach 2018-2020 zmalała. Później grał już częściej, ale nigdy nie był etatowym członkiem pierwszego składu, a raczej jego uzupełnieniem. Po sezonie 2022/2023, w trakcie którego wystąpił w zaledwie 10 meczach, zdecydował się podpisać umowę z Brighton & Hove Albion jako wolny agent.

Dahoud był etatowym młodzieżowym reprezentantem Niemiec. W seniorskiej kadrze zadebiutował w październiku 2020 roku. Jego bilans w Die Mannschaft zamyka się, jak dotąd, w dwóch spotkaniach.

Mahmoud Dahoud – aktualności