Fabio
Vieira

Fabio Vieira to portugalski piłkarz występujący na pozycji pomocnika. Wychowanek FC Porto, z którym wygrał m.in. dwa mistrzostwa kraju. Od 2022 roku zawodnik Arsenalu. Młodzieżowy reprezentant Portugalii.

Czytaj dalej…

21
IMAGO/Sportimage/David Klein
Imię i nazwisko Fabio Vieira
Data urodzenia 2000-05-30
Miejsce urodzenia Santa Maria da Feira
Narodowość Portugalia
Aktualny klub Arsenal FC
Pozycja ofensywny pomocnik
Waga 60 kg
Wzrost 170 cm

Fabio Vieira – kariera

Fabio Vieira to wychowanek FC Porto. To w zespole Smoków spędził niemal cały początek kariery – z wyłączeniem rocznego epizodem w Padroense U-17. Od najmłodszych lat prezentował wielkie umiejętności techniczne, co pozwalało mu spokojnie pokonywać kolejne szczeble akademii. W sezonie 2018/2019 był jednym z liderów FC Porto do lat 19, które wygrało młodzieżową Ligę Mistrzów. Jasne było, że niebawem dostanie szansę w pierwszej drużynie. Zadomowił się w niej w 2020 roku. Na Estadio do Dragao rozegrał dwa sezony, zwieńczone dwoma tytułami mistrzowskimi i Pucharem Portugalii.

Latem 2022 roku przeniósł się za 35 milionów euro do Arsenalu. Nie od razu zdołał jednak przebić się tam do wyjściowego składu. Debiutancki sezon oglądał głównie z pozycji rezerwowego.

Fabio Vieira występował jak kapitan młodzieżowej reprezentacji Portugalii. Nie zadebiutował jeszcze w seniorskiej kadrze.

Fabio Vieira – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Fabio Vieira?

Fabio Vieira rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 21.

W jakich klubach grał Fabio Vieira?

Fabio Vieira w trakcie swojej kariery grał w klubach: FC Porto i Arsenal FC.