Ciaran
Clark

Ciaran Clark to irlandzki piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy. Od lipca 2023 roku wolny zawodnik, wcześniej gracz Newcastle United. Reprezentant Irlandii.

Czytaj dalej…

IMAGO/Ben Early/News Images
Imię i nazwisko Ciaran Clark
Data urodzenia 1989-09-26
Miejsce urodzenia Londyn
Narodowość Irlandia
Aktualny klub brak klubu
Pozycja środkowy obrońca
Waga 88 kg
Wzrost 185 cm

Ciaran Clark – kariera

Ciaran Clark jest wychowankiem Aston Villi. To właśnie w tym zespole zdołał też zadebiutować w seniorskiej piłce nożnej. Jest to zresztą małe niedopowiedzenie, bo Clark ostatecznie rozegrał dla The Villans aż 159 spotkań, zanim w 2016 roku przeniósł się za sześć milionów euro do Newcastle United.

Jego start w zespole Srok był obiecujący. Pomógł drużynie w wywalczeniu awansu do Premier League, tracąc przy tym najmniej bramek w stawce. W rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 pozostawał pierwszym wyborem, ale kontuzja sprawiła, że stracił miejsce w składzie. Jak się okazało, już go nie odzyskał.

Latem 2022 roku Newcastle wysłało obrońcę na wypożyczenie do Sheffield United. Zdołał wówczas rozegrać tylko 11 spotkań. W związku z tym Sroki postanowiły nie przedłużać z defensorem umowy i obecnie pozostaje on bez klubu.

Clark był kapitanem reprezentacji Anglii do lat 18, 19 i 20, ale później zadecydował, że chce jednak grać na chwałę kadry Irlandii. Zadebiutował tam w 2011 roku i wziął z nią udział w Euro 2016.

Ciaran Clark – aktualności