Zoran Arsenic

Zoran Arsenić

Zoran Arsenić urodził się 2 czerwca 1994 roku w Osijeku, gdzie także stawiał swoje pierwsze kroki w piłce nożnej. Na chorwackich boiskach, gdzie reprezentował barwy takich klubów jak NK Osijek, NK Visnjevac, Segesta Sisak i NK Sesvete, występował do końca sezonu 2016/17. W tamtejszej ekstraklasie wystąpił 43 razy.

Czytaj dalej…

Zoran Arsenić – najważniejsze informacje

Imię i nazwiskoZoran Arsenić
Data urodzenia2 czerwca 1994 rok
Miejsce urodzeniaOsijek
NarodowośćChorwacja
Aktualny klubRaków Częstochowa
PozycjaŚrodkowy obrońca
Waga75 kg
Wzrost1,87 m

Zoran Arsenić – kariera

W lipcu 2017 roku przeniósł się na zasadzie wolnego transferu do Wisły Kraków, w której spędził półtora sezonu. W styczniu 2019 roku został zawodnikiem Jagiellonii Białystok. W polskiej Ekstraklasie wystąpił 87 razy, zdobywając trzy bramki i dokładając do tego osiem asyst. We wrześniu 2020 roku wrócił do ojczyzny, gdzie występował na zasadzie wypożyczenia w HNK Rijeka.

Długo jednak nie zabawił w ojczyźnie i szybko wrócił do Polski, tym razem do Rakowa Częstochowa. Arsenić pomógł klubowi wywalczyć Puchar Polski i wicemistrzostwo kraju. Tylko Legia Warszawa okazała się lepsza od ekipy spod Jasnej Góry.

Środkowy obrońca, który może grać również na prawej stronie defensywy, na razie nie ma na koncie większych sukcesów. Nie miał również okazji reprezentować swojego kraju.

Zoran Arsenić – aktualności