Alvaro
Fernandez

Alvaro Fernandez to hiszpański piłkarz występujący na pozycji lewego obrońcy. Od 2022 roku zawodnik Manchesteru United, obecnie wypożyczony do Granady. Młodzieżowy reprezentant Hiszpanii.

Czytaj dalej…

33
IMAGO/Malcolm Mackenzie
Imię i nazwisko Alvaro Fernandez
Data urodzenia 2003-03-23
Miejsce urodzenia Ferrol
Narodowość Hiszpania
Aktualny klub Granada CF
Pozycja lewy obrońca
Waga 71 kg
Wzrost 186 cm

Alvaro Fernandez – kariera

Alvaro Fernandez kształcił się w szkółce Deportivo la Corunii. Realowi Madryt się nie odmawia, więc gdy Królewscy zwrócili się po niego w 2017 roku, piłkarz nie odmówił. Po trzech latach zdecydował się jednak przyjąć propozycję z Manchesteru United. Zaczął treningi z pierwszą drużyną przed startem sezonu 2021/2022. Nie zdołał jednak zadebiutować w seniorskiej ekipie, więc wybrał się na wypożyczenie do Preston North End.

W Championship grał regularnie i zbierał dobre recenzje. Po roku wrócił na Old Trafford z nadzieją, że Erik ten Hag na niego postawi i pozwoli mu wreszcie zadebiutować w pierwszej drużynie. We wrześniu 2023 roku został wypożyczony do hiszpańskiej Granady.

Fernandez rozegrał dwa spotkania dla reprezentacji Hiszpanii do lat 19. Z powodu licznej konkurencji nie znalazł się, jak dotąd, nawet w kadrze U21.

Alvaro Fernandez – aktualności