Allan Saint-Maximin

Allan Saint-Maximin

Allan Saint-Maximin to francuski piłkarz występujący na pozycji skrzydłowego. Znany ze swego dryblingu i efektownego stylu gry. Od 2019 roku zawodnik Newcastle United.

Czytaj dalej…

Allan Saint-Maximin – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoAllan Saint-Maximin
Data urodzenia12 marca 1997 roku
Miejsce urodzeniaChatenay-Malabry
NarodowośćFrancja
Aktualny klubNewcastle United
PozycjaSkrzydłowy
Waga67 kg
Wzrost1,73 m

Allan Saint-Maximin – kariera

Allan Saint-Maximin jako junior często zmieniał barwy klubowe. Osiadł dopiero w AS Saint-Etienne, gdy miał 14 lat. W zespole Zielonych dojrzał jako piłkarz i stał się zawodowcem pełną gębą. Został włączony do pierwszej drużyny już w 2013 roku i z miejsca podpisał trzyletni kontrakt. Nie było mu jednak dane go wypełnić. Latem 2015 roku skrzydłowego dostrzegło, znane ze skautingu młodzieży, AS Monaco. Natychmiast został jednak wypożyczony z Księstwa. Spędził rok w Hannoverze, a kolejny w Bastii. Tam pokazał się z dobrej strony i zainwestowała w niego Nicea, płacąc Monaco dziesięć milionów euro – dwa razy tyle, ile kosztował przed dwoma laty.

W dwa sezony na Lazurowym Wybrzeżu ugruntował swoją pozycję jako piłkarza nieszablonowego, ekstrawaganckiego i efektownego, choć mało skutecznego. To wystarczyło, by trafić do Premier League. Latem 2019 roku Newcastle United zapłaciło za Saint-Maximina 18 milionów euro.

Tam nie zmienił swego stylu gry. Nadal wikła się w dryblingi, nawet, jeśli nie przynosi to korzyści drużynie. Mimo tego, dzięki tworzonej przez siebie przewadze, wciąż jest ważnym elementem składu “nowych” Srok, już z właścicielami z Arabii Saudyjskiej.

Saint-Maximin regularnie występował w młodzieżowych reprezentacjach Francji, ale nigdy nie zapukał do drzwi seniorskiej kadry.

Allan Saint-Maximin – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Allan Saint-Maximin?

Allan Saint-Maximin rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 10.

W jakich klubach grał Allan Saint-Maximin?

Allan Saint-Maximin w trakcie swojej kariery grał w klubach: AC Boulogne, AS Saint-Etienne, AS Monaco, Hannover 96, SC Bastia, OGC Nice i Newcastle United.