Tak będą wyglądać eliminacje do mundialu. Co to oznacza dla Polski?

Na mundialu w 2026 roku zaprezentuje się aż 16 drużyn z Europy. Tomasz Włodarczyk (Meczyki) ujawnił jak będą wyglądać eliminacje o awans na mistrzostwa świata.

Piłkarze reprezentacji Polski
IMAGO Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Polski
  • Europa będzie miała trzech przedstawicieli więcej ma mundialu w 2026 roku, w porównaniu z turniejem w Katarze
  • Reprezentacja Polski nie będzie mogła jednak pozwolić sobie na wpadki w eliminacjach
  • Przedstawiamy nowy format kwalifikacji do mistrzostw świata w USA, Kanadzie i Meksyku

Eliminacje MŚ 2026. Nowy format kwalifikacji na mundial

Reprezentacja Polski rywalizuje o awans na mistrzostwa Europy. Piłkarscy działacze już teraz planują jednak format i terminarz kwalifikacji o udział w fazie grupowej mistrzostw świata.

O poprzedni mundial w Europie walczyło 55 reprezentacji. Tomasz Włodarczyk (Meczyki) informuje, że w najbliższych kwalifikacjach nie wystąpi zawieszona Rosja. Stąd też konieczny jest nowy format eliminacji.

Na mundialu w USA, Meksyku i Kanadzie pojawi się 16 reprezentacji z Europy (o trzy więcej, niż w Katarze). Awans na turniej wywalczy zwycięzca każdej z dwunastu grup (sześć grup po pięć drużyn i sześć grup po cztery drużyny).

12 reprezentacji z drugich miejsc i cztery najlepsze kadry z Ligi Narodów, które nie wywalczyły awansu, zagrają w barażach. Do wywalczenia przepustki na finały trzeba będzie wygrać półfinał i finał baraży. Taki format eliminacji ma zostać zatwierdzony w środę 28 czerwca.

Czytaj także: Reprezentant Polski na celowniku klubu Serie A

Komentarze