PSG – Bordeaux: zwycięstwo paryżan przy akompaniamencie gwizdów

Neymar i Kylian Mbappe
Pressfocus Na zdjęciu: Neymar i Kylian Mbappe

PSG pewnie pokonało Girondins Bordeaux 3:0, umacniając się na pozycji lidera Ligue 1. Bynajmniej nie poprawiło to jednak humorów kibiców na Parc des Princess, którzy wygwizdali swoich pupili po odpadnięciu z Ligi Mistrzów.

• Kibice przez cały mecz wyrażali swoje niezadowolenie z odpadnięcia PSG z Ligi Mistrzów
  • Mimo słabej atmosfery, podopieczni Mauricio Pochettino nie zawiedli
  • Trzeba też jednak przyznać, że Girondins Bordeaux momentami był dla paryżan wyrównanym rywalem

Zwycięstwo bez cienia radości

Tym bardziej, że spotkanie w Parku Książąt było dość wyrównane, a rozpaczliwie broniące się w tym sezonie przed spadkiem Girondins Bordeaux też miało kilka okazji do zdobycia bramki. Goście byli jednak nieskuteczni, z kolei gracze PSG, w przeciwieństwie do środy, w niedzielę nie mieli większych problemów ze strzelaniem goli.

Strzelanie rozpoczął w 24. minucie niezawodny Kylian Mbappe, który po podaniu Georgino Wijnalduma zwiódł obrońców Bordeaux i strzałem po ziemi trafił do siatki. W drugiej połowie gości dobili: Neymar w 52. minucie, po zagraniu Achrama Hakimiego oraz Leandro Parades w 61. minucie, który wykorzystał niezdecydowanie defensywy rywali.