MŚ U-20: Francja i Panama z wygranymi

Mistrzostwa Świata U-20 - Polska 2019
Na zdjęciu: Mistrzostwa Świata U-20 - Polska 2019

Reprezentacja Mali przegrała z Francją 2:3. Z kolei gracze z Arabii Saudyjskiej okazali się słabsi od Panamy (1:2).

Co działo się w tej pierwszej potyczce? Piłkarze z Francji objęli prowadzenie już w 12. minucie. Wtedy to gola zdobył Cuisance.

Niespodziewanie reprezentanci Mali stosunkowo szybko doprowadzili do wyrównania. Kilka minut potem bramkę zdobył bowiem S. Koita.

W drugiej połowie po bramkach Diaby’ego (z rzutu karnego) oraz Gouiriego zrobiło się już 3:1 dla Francuzów. Gracze z Mali odpowiedzieli tylko trafieniem Diakite i ostatecznie Trójkolorowi wygrali 3:2.

Finalne gracze tej reprezentacji zdobyli komplet punktów. Przeciwnicy uplasowali się na drugim miejscu (cztery oczka).

Jak wyglądała druga potyczka? W spotkaniu Arabii Saudyjskiej z Panamą do przerwy zobaczyliśmy tylko jedno trafienie. W siódmej minucie na listę strzelców wpisał się Morales, który z bliska pokonał bramkarza rywali.

Do wyrównania doprowadził w 53. minucie Feras. Wynik meczu na 2:1 dla Panamy ustalił Valanta.

Ostatecznie Arabia Saudyjska przegrała wszystkie mecze w grupie. Panama zdobyła cztery punkty i zajęła trzecie miejsce.

Mali U-20 – Francja U-20 2:3 (1:1)

0:1 Cuisance 12′
1:1 S. Koita 14′
1:2 Diaby 65′ (k.)
1:3 Gouiri 87′
2:3 Diakite 90+5′