Frankowski lepszym transferem niż Messi, Polak z kolejnym golem we Francji [WIDEO]

Przemysław Frankowski
fot. PressFocus Na zdjęciu: Przemysław Frankowski

Przemysław Frankowski zaliczył udany występ w szeregach RC Lens w boju przeciwko Troyes. Reprezentant Polski zdobył jedną z bramek dla ekipy ze Stade Félix-Bollaert. Polak wpisał się na listę strzelców w 61. minucie, kierując piłkę do praktycznie pustej bramki.

  • Przemysław Frankowski nie zwalnia tempa na francuskich boiskach
  • Reprezentant Polski w piątkowym spotkaniu Ligue 1 zdobył kolejną bramkę
  • Urodzony w Gdańsku piłkarz ustalił wynik rywalizacji w boju Lens – Troyes na 4:0

Frankowski z czwartym golem w Ligue 1

Przemysław Frankowski przed piątkowym starciem mógł pochwalić się trzema trafieniami i trzema asystami. Tym samym były zawodnik Chicago Fire miał zdecydowanie lepszy bilans niż Lionel Messi. Zarówno Polak, jak i Argentyńczyk trafili do Ligue 1 w trakcie ostatniego okienka transferowego. Gdańszczanin jednak w lidze francuskiej zbiera regularnie pochlebnie recenzje na temat swojej gry, czego nie można powiedzieć na razie o byłym piłkarzu FC Barcelony.

Frankowski w boju z Troyes zagrał w wyjściowym składzie, spędzając na placu gry 77 minut. Tymczasem po nieco ponad godzinie gry polski zawodnik ustalił wynik rywalizacji na 4:0 dla Lens. Dzięki tej wiktorii drużyna Frankowskiego wskoczyła na pozycję wicelidera rozgrywek, legitymując się dorobkiem 24 oczek na koncie.

26-latek trafił do ekipy Francka Haise’ego za ponad dwa miliony euro. Od początku tej kampanii Frankowski robi, co w jego mocy, aby udowodnić, że pieniądze były wydane rozsądnie.

Zawodnik znalazł się w kadrze reprezentacji Polski na boje w ramach eliminacji do mistrzostw świata. Podopieczni Paulo Sousy już 12 listopada na Estadi Nacional zagrają z Andorą, a 15 listopada na PGE Narodowy z Węgrami.

Czytaj więcej: RC Lens coraz wyżej w tabeli, Frankowski z golem

Komentarze