RC Lens coraz wyżej w tabeli, Frankowski z golem

Yacine Adli
PressFocus Na zdjęciu: Yacine Adli

W Ligue 1 RC Lens wygrało z FC Metz 4:1 (2:1). Przemysław Frankowski rozegrał w szeregach gospodarzy cały mecz i zdobył ostatnią bramkę. RC Lens w tym momencie jest na drugiej pozycji. W innych spotkaniach tej serii gier triumfowali też gracze AC Troyes i Stade Rennais. Remisem zakończyło się zaś starcie FC Lorient i Girondins Bordeaux.

RC Lens – FC Metz 4:1

RC Lens było bliżej trzech oczek już po pierwszym kwadransie. Przytomnie w polu karnym rywali zachował się Wesley Said i sprytnym uderzeniem pokonał golkipera przyjezdnych. Goście szybko wyrównali, bo zamieszanie w polu karnym RC Lens wykorzystał Nicolas De Preville.

W 37. minucie przypomniał o sobie Said. Golkiper Metz niepewnie interweniował, a gracz gospodarzy strzelił swojego drugiego gola. Na 3:1 podwyższył mocnym strzałem Ignatius Ganago. W końcówce bramkę zdobył też Frankowski, który zamknął akcję z lewej strony wypracowaną przez Jonathana Claussa.

FC Lorient – Girondins Bordeaux 1:1

Gracze Girondins Bordeaux znaleźli sposób na defensywę gospodarzy na początku drugiej połowy. Wówczas sytuacji sam na sam nie zmarnował Alberth Elis.

Morszczuki zdołały jednak wyrównać. W 76. minucie Fabien Lemoine precyzyjnie dograł w pole karne, a skutecznie główkował Julien Laporte. Kilka chwil potem czerwony kartonik zobaczył Jean Emile Onana, ale nie miało to wpływu na końcowy rezultat.

Stade de Reims – AC Troyes 1:2

Stade de Reims zdobyło pierwszego gola przeciwko AC Troyes w szóstej minucie. Alexis Flips precyzyjnie wrzucił piłkę z wolnego, a jego akcję wykończył Yunis Abdelhamid. Wyrównał na raty Mama Balde.

Decydującego gola zdobył w 66. minucie Xavier Chavalerin, który dobrze przymierzył z dystansu. Dzięki temu goście triumfowali 2:1.

Warto dodać, że w doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę otrzymał Andrew Gravillon.

Stade Rennais – RC Strasbourg 1:0

Do przerwy w spotkaniu Stade Rennais – RC Strasbourg nie padła ani jedna bramka. Blisko zmiany wyniku dwukrotnie był Nayef Aguerd. Raz przeszkodził mu w tym słupek, a potem świetnie interweniował golkiper przyjezdnych.

Do trzech razy sztuka. Gracz gospodarzy nie poddawał się i po zmianie stron głową zdobył gola na wagę trzech oczek dla swojej ekipy.

Karol Fila (RC Strasbourg) jest kontuzjowany.