Grabara nie zatrzymał Man Utd, ale duńskie media chwalą Polaka

We wtorek FC Kopenhaga przegrała z Manchesterem United 0:1 w Lidze Mistrzów i pozostaje bez zwycięstwa w tegorocznej edycji. Na Old Trafford cały mecz rozegrał Kamil Grabara, który czystego konta nie zachował, ale duńskie media i tak chwalą Polaka po znakomitym występie.

Kamil Grabara
IMAGO / Richard Sellers Na zdjęciu: Kamil Grabara
  • Kolejny dobry mecz Grabary w FC Kopenhadze
  • Polak uchronił zespół przed wyższą porażką
  • Duńskie media podkreśliły dobry występ w pomeczowych ocenach

Grabara doceniony przez duńskie media za mecz z Man Utd

Kamil Grabara znakomicie sobie radzi w bramce FC Kopenhagi. Polak we wtorek rozegrał kolejny mecz w Lidze Mistrzów i robił wszystko, by zachować czyste konto. Długo ta sztuka mu się udawała, ale ostatecznie skapitulował przy golu Harry’ego Maguire’a, który zapewnił Manchesterowi United skromne zwycięstwo.

Grabara popisał się kilkoma bardzo dobrymi interwencjami. Z pewnością, gdyby nie one to porażka mogłaby przybrać znacznie większe rozmiary. Duński serwis Ekstra Bladet ocenił występ Polaka na czwórkę w sześciostopniowej skali, gdzie sześć to klasa światowa. – Wyobraźcie sobie obronę, którą polski bramkarz zaliczył w 54. minucie. Wtedy fani Manchesteru United mogli żałować, że to nie jest ich bramkarz. To był dobry, ale i szczęśliwy występ w Teatrze Marzeń – cytuje uzasadnienie duńskich dziennikarzy serwis WP SportoweFakty.

Identycznie występ Grabary ocenił Tipsbladet zauważając, że golkiper mecz mógł skończyć z czerwoną kartką, ale “uratowały go centymetry”. Z kolei serwis plbold.dk stosuje skalę od jeden do dziesięć, a w niej polski bramkarz otrzymał ósemkę. Natomiast bold.dk ocenił jego występ na szóstkę w dziesięciostopniowej skali. – W pierwszej połowie nie miał zbyt wiele pracy. Jednak po przerwie był na posterunku. Obronił znakomity strzał Eriksena, a przy golu Maguire’a niewiele mógł zrobić.