Gwiazda Arsenalu kontuzjowana. “Nie wygląda to dobrze”

Fani Arsenalu nie mają za sobą udanego wtorku. Ich ulubieńcy przegrali w Lidze Mistrzów z RC Lens (1:2), a w pierwszej połowie boisko opuścił z urazem Bukayo Saka. Mikel Arteta przyznał, że kontuzja nie wygląda na drobną.

Bukayo Saka
IMAGO / Isosport Na zdjęciu: Bukayo Saka
  • Arsenal przegrał we wtorek z RC Lens (1:2) i utrudnił sobie kwestię awansu z grupy Ligi Mistrzów
  • W pierwszej połowie boisko z kontuzją opuścił Bukayo Saka
  • Mikel Arteta przyznał, że uraz nie wygląda dobrze

Arsenal będzie musiał radzić sobie bez Saki

Arsenal rozgrywał we wtorek teoretycznie jedno z najłatwiejszych spotkań w grupie B Ligi Mistrzów. Kanonierzy szybko wyszli na prowadzenie, ale ostatecznie przegrali 1:2. Mało tego, w pierwszej połowie boisko opuściła jedna z największych gwiazd drużyny, Bukayo Saka. Anglika zastąpił Fabio Vieira.

Nie wygląda to dobrze – wyjawił po spotkaniu Mikel Arteta.

Część ekspertów wypomniała trenerowi nadmierną eksploatację skrzydłowego. Tym bardziej, że mierzył się on ze stłuczeniami podczas meczów z Bournemouth i Tottenhamem.

To nie miało wpływu. Ostatnio miał tylko stłuczenie i teraz miał się zupełnie dobrze. Chodziło o zagranie piętą, to coś, co może spowodować tego rodzaju kontuzję. Poczekajmy, jak długo potrwa przerwa. Ostatnio cierpiał tylko na stłuczenia. Saka raczej nie omija spotkań. Daliśmy mu odpocząć z Brentfordem [w Pucharze  Ligi – przyp. PP] i tak właściwie to wszystko – bronił swego wyboru Arteta.

Saka w tym sezonie rozegrał 10 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich po pięć bramek i asyst.