Wisła zagra w europejskich pucharach. Królewski: to drużyny poziomu Pogoni Szczecin

Wisła Kraków sensacyjnie pokonała Pogoń Szczecin w finale Pucharu Polski, więc w przyszłym sezonie zagra w eliminacjach do Ligi Europy. Jarosław Królewski w "Kanale Sportowym" przekonuje, aby nie skreślać Białej Gwiazdy.

Jarosław Królewski
Obserwuj nas w
fot. Pressfocus Na zdjęciu: Jarosław Królewski

Wisła sprawi sensację w europejskich pucharach?

Wisła Kraków napisała w tym sezonie piękną historię, zdobywając Puchar Polski jako pierwszoligowiec. Zwieńczeniem tej przygody był zwycięski finał z wyraźnie faworyzowaną Pogonią Szczecin. Biała Gwiazda wcześniej rozprawiła się z dwoma innymi ekipami z Ekstraklasy – Piastem Gliwice oraz Widzewem Łódź.

Triumf Wisły w Pucharze Polski nie jest przypadkowy, choć zaskakuje, biorąc pod uwagę jej wyniki w pierwszej lidze, gdzie nie jest wcale pewna awansu do elity. Niezależnie od końcowego rezultatu w tych rozgrywkach, jako pierwszy polski klub zapewniła sobie występy w eliminacjach do europejskich pucharów. Swoją przygodę rozpocznie od pierwszej rundy eliminacji Ligi Europy.

POLECAMY TAKŻE

Nie znamy jeszcze kompletu drużyn, które zagrają na tym etapie. Wisła Kraków jest oczywiście skazywana na pożarcie, z czym nie zgadza się Jarosław Królewski. Uważa, że Biała Gwiazda będzie tam mierzyć się z ekipami na poziomie pokonanej kilka dni temu Pogoni Szczecin.

– Polski futbol tyle razy skompromitował się w europejskich pucharach, że mamy nadzieję, że tym razem, podobnie jak w Pucharze Polski, zaskoczymy. W tej pierwszej, drugiej rundzie drużyny, które są w Lidze Europy i Lidze Konferencji to nie są drużyny, których nie można ograć. Są to drużyny poziomu Pogoni Szczecin, więc jeżeli potrafimy wygrać z Pogonią Szczecin to jesteśmy w stanie wygrać w pierwszej czy drugiej rundzie – twierdzi Królewski.

Zobacz również: Szwarga uderza we władze Rakowa! “W moim przekonaniu było tego za dużo”

Komentarze