Real Madryt planuje zatrzymać kluczowego zawodnika

Luka Modrić
Pressfocus Na zdjęciu: Luka Modrić

Luka Modrić ma już 36 lat, ale wciąż prezentuje świetną formę. Fakt ten docenia Real Madryt, który zamierza zaoferować Chorwatowi nową umowę.

  • Luka Modrić to jeden z najważniejszych piłkarzy Realu Madryt
  • Hiszpański klub ceni swojego gracza i zamierza zatrzymać go w swoich szeregach
  • Chorwat ma otrzymać propozycję przedłużenia kontraktu

Wiek to tylko liczba

Real Madryt latem 2012 roku zapłacił Tottenhamowi 35 milionów euro z Lukę Modricia. Było to specjalnie życzenie będącego wówczas trenerem Królewskich Jose Moutinho. Fani oczekiwali po nim sporo, ale Chorwat nie prezentował się dobrze. 36-latek potrzebował sporo czasu na odnalezienie się w drużynie ze stolicy Hiszpanii.

Modrić w końcu udowodnił, że warto było w niego wierzyć. Z dzisiejszej perspektywy cena za Chorwata to promocja. 36-latek stał się bowiem jednym z autorów licznych sukcesów Realu. W Madrycie Modrić stworzył fenomenalny środek pola z Casemiro oraz Tonim Kroosem. Pomógł drużynie wygrać między innymi czterokrotnie Ligę Mistrzów

Dla aktualnego wicemistrza Hiszpanii Modrić rozegrał już 402 spotkania. Strzelił w nich 28 goli i zaliczył 64 asysty. Wszystko wskazuje na to, że Chorwat będzie miał sporo okazji, aby poprawić ten dorobek. W najbliższych tygodniach/miesiącach Real Madryt zaoferuje 36-latkowi przedłużenie kontraktu. Aktualna wygasa 30 czerwca 2022 roku. Nowa miałaby obowiązywać o rok dłużej. Piłkarz czuje się szczęśliwy na Estadio Santiago Bernabeu, więc prawdopodobnie zaakceptuje propozycję Królewskich.

Przedłużenie pobytu w Realu to nie jedyna dobra wiadomość dla Modricia w ostatnim czasie. Chorwacja zapewniła sobie bowiem bezpośredni awans na mistrzostwa świata w 2022 roku, które zorganizuje Katar.

Czytaj także: Ostra reakcja włoskich mediów na wpadkę mistrza Europy

Komentarze