Ostra reakcja włoskich mediów na wpadkę mistrza Europy

Piłkarze reprezentacji Włoch
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Włoch

Reprezentacja Włoch nie uzyskała bezpośredniego awansu na mistrzostwa świata. Na wpadkę mistrza Europy ostro zareagowała włoska prasa.

  • Mecz Irlandia Północna-Włochy zakończył się remisem 0:0
  • Tym samym mistrz Europy o awans na mundial będzie musiał bić się w barażach
  • Kadra Roberto Manciniego jest krytykowana przez włoskie media

”Główna brama wjazdowa do Kataru została zamknięta”

Cztery lata temu miał miejsce jeden z najbardziej rozczarowujących momentów w historii futbolu na Półwyspie Apenińskim. Reprezentacja Włoch nie zdołała zakwalifikować się na mundial w Rosji. Przegrała bowiem dwumecz ze Szwecją (0:1).

Baraże groziły Italii także w kończących się eliminacjach. Przy wygranej Szwajcarii, Włosi musieli pokonać Irlandię Północną na wyjeździe. Drużyna Roberto Manciniego była stroną przeważającą, która nie potrafiła jednak strzelić gola rywalowi. Remis 0:0 oznacza, że Squadra Azzurra zajęła tylko drugie miejsce w eliminacjach do Mistrzostw Świata Katar 2022.

Litości dla drużyny Roberto Manciniego nie ma największa włoska gazeta sportowa, czyli “La Gazzetta dello Sport”. Zwraca ona uwagę, że od Italii należało oczekiwać więcej, a konieczność grania w barażach to kompromitacja. Włosi –grali miękko, bez energii, odwrotnie niż latem, gdy wywoływali zachwyt – pisze “La Gazzetta dello Sport”. Gazeta ta podkreśla niemoc Italii w ofensywie, a także, że droga do Kataru jest ciężka.

Dziennik “Corriere dello Sport” również nie kryje rozczarowania poniedziałkową wpadką, która sprawiła, że główna brama wjazdowa do Kataru została zamknięta. Gazeta ta zwraca uwagę, że Italia zawiodła w meczu, w którym nie można było się pomylić.

Czytaj także: Irlandia Północna – Włochy: sensacyjny remis. Mistrz Europy tylko w barażach

Komentarze