Derby Madrytu nie zawiodły. Real dominował, ale stracił punkty [WIDEO]

Real Madryt zremisował 1:1 z Atletico Madryt w meczu 23. kolejki La Ligi. Królewscy zdominowali swojego rywala, ale zabrakło im koncentracji w samej końcówce.

Axel Witsel i Brahim Diaz
IMAGO / Senis Cebolla Na zdjęciu: Axel Witsel i Brahim Diaz
  • Real Madryt podzielił się punktami z Atletico Madryt w hicie La Ligi
  • Królewscy wyglądali dzisiaj lepiej, lecz mimo to nie odnieśli zwycięstwa
  • Wyrównujące trafienie gościom w 93. minucie zapewnił Marcos Llorente

Llorente odpowiedział na gola Brahima. Remis w derbach miasta

Zdecydowanie najciekawszym meczem niedzieli była rywalizacja na Estadio Santiago Bernabeu, gdzie Real Madryt podejmował rywala zza miedzy – Atletico Madryt. Gospodarze znakomicie weszli w dzisiejsze spotkanie i już w 20. minucie objęli prowadzenie za sprawą trafienia Brahima Diaza.

Hiszpański pomocnik wykorzystał zamieszanie w polu karnym gości i wyprowadził Królewskich na prowadzenie. Co ciekawe, 24-latek pierwotnie miał usiąść na ławce rezerwowych, ale w ostatniej chwili w pierwszym składzie zastąpił Viniciusa Juniora, który poczuł dyskomfort na rozgrzewce.

Pierwsza połowa meczu była pod dyktando podopiecznych Carlo Ancelottiego, którzy mogli strzelić więcej bramek. Rojiblancos zagrożenie stwarzali jedynie po stałych fragmentach gry, lecz brakowało im skuteczności lub dobrze interweniował Andrij Łunin.

Po zmianie stron również dominował Real Madryt, jednak Atletico Madryt ostatecznie dopięło swego. Brak koncentracji w defensywie Królewskich w 93. minucie wykorzystał Marcos Llorente, który zapewnił swojej ekipie punkt. Warto dodać, że drużyna Diego Simeone wyrównała już w 48. minucie, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i słusznie anulował bramkę.

Real Madryt – Atletico Madryt 1:1 (1:0)

1:0 Brahim Diaz 20′

1:1 Marcos Llorente 90+3′