Laporta zabrał głos ws. sytuacji De Jonga i Dembele

Frenkie de Jong
Pressfocus Na zdjęciu: Frenkie de Jong

Przyszłość Frenkiego de Jonga i Ousmane Dembele wciąż pozostaje niepewna. Holender jest bliski przenosin do Manchesteru United, podczas gdy Francuz obecnie jest bez kontraktu po tym, jak wygasła jego umowa z FC Barceloną. Na ich temat głos zabrał prezydent Blaugrany – Joan Laporta.

  • FC Barcelona negocjuje z Manchesterem United transfer Frenkiego de Jonga
  • Joan Laporta zapowiedział, że klub nie planuje sprzedawać Holendra, co wywołało konsternację opinii publicznej
  • Niejasna jest również sytuacja Ousmane Dembele, który nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu
  • Na temat aktualnej sytuacji Holendra i Francuza wypowiedział się znów prezydent klubu

De Jong nie na sprzedaż, ale jednak trochę tak

Joan Laporta zdziwił opinię publiczną wypowiadają się w zeszłym tygodniu na temat sytuacji Frenkiego de Jonga. Prezydent FC Barcelony zapowiedział, że “zrobi wszystko, żeby Holender dalej grał w Barcy”. Stanowisko działaczy stoi w sprzeczności z doniesieniami mediów, zdaniem który to właśnie klub naciska na pomocnika, by ten zdecydował się na transfer do Manchesteru United. Z powodu kryzysu sportowego Czerwonych Diabłów 25-latek nie jest przekonany co do takiego ruchu i wolałby zostać w Barcelonie.

Wielką niewiadomą pozostaje również przyszłość Ousmane Dembele. Kontrakt Francuza wygasł i od początku lipca jest on wolnym zawodnikiem. Gerard Romero przekazał, że skrzydłowy niemal na pewno podpisze nową umowę z Blaugraną. Mimo tych zapewnień, 25-latek wciąż nie podjął oficjalnej decyzji. 

Głos w sprawie sytuacji de Jonga i Dembele zabrał ostatnio Joan Laporta. Prezydent Dumy Katalonii zapewnił, że klub chce pozostania Holendra. Jednocześnie podkreślił, że Barca wciąż czeka na odpowiedź Francuza w kwestii nowej umowy.

– Frenkie de Jong jest zawodnikiem FC Barcelony. Nie chcemy go sprzedawać, chyba że nie będziemy mieli innego wyboru. Naturalnie zdajemy sobie sprawę z ofert za niego. Podkreślam jednak, że nie chcemy go sprzedawać – stwierdził Laporta.  

– Jeśli Dembele chce zostać, musi zaakceptować naszą ostatnią ofertę. W innym wypadku nie będzie piłkarzem FC Barcelony. Nie ma żadnego terminu ostatecznego. Chcemy, żeby Ousmane dalej był naszym piłkarzem, ale to zależy od niego. On nie zaakceptował naszej oferty, ale jest na to otwarty – dodał Hiszpan.

Sprawdź też: FC Barcelona bliska pozbycia się skrzydłowego

Komentarze