Messi nie podjął jeszcze decyzji ws. nowego kontraktu

Lionel Messi
Lionel Messi fot. PressFocus

Lionel Messii ma jeszcze tylko przez kilka dni ważną umowę z FC Barceloną. Tymczasem wciąż niejasna jest jego przyszłość w klubie z Camp Nou. Hiszpańska prasa sugeruje, że w szeregi Blaugrany zaczyna wdzierać się panika.

  • Lionel Messi wciąż nie podpisał nowej umowy z Barcą
  • Doświadczony zawodnik ma kontrakt ważny z klubem z Camp Nou do końca czerwca
  • Hiszpańska prasa ujawnia, że w szeregi Dumy Katalonii wkrada się panika

Lionel Messi nie przedłużył umowy z Barceloną

Lionel Messi ma kontrakt ważny z Barcą do końca czerwca 2021 roku. Katalończycy nie wyobrażają sobie sytuacji związanej z ewentualnym rozstaniem z Argentyńczykiem. Piłkarz aktualnie wraz ze swoją drużyną narodową bierze udział w Copa America, które odbywa się w Brazylii.

Mundo Deportivo donosi natomiast, że argentyński zawodnik jest w trakcie analizy oferty. Jasne jest natomiast, że sześciokrotny zdobywca Złotej Piłki nie podjął jeszcze decyzji w sprawie swojej przyszłości.

Hiszpańscy dziennikarze już jakiś czas temu ujawnili, że Barcelona zaoferowała Messiemu nową umowę, która wiąże się ze znaczną obniżką pensji. Jednocześnie klub z Camp Nou musi przestrzegać limitu płac narzuconego przez władze La Liga.

Argentyńczyk otrzymał propozycję przedłużenia kontraktu o dwa lata, dzięki czemu zawodnik mógłby spokojnie przygotowywać się do mundialu w Katarze, który będzie miał miejsce w przyszłym roku. Realny scenariusz zakłada natomiast rozstanie piłkarza z Barcą w 2023 roku na rzecz przeprowadzki do Interu Miami.

Kataloński Sport przekonuje, że rozmowy między Messim a władzami Barcelony odbywają się codziennie. Nie zmienia to jednak faktu, że Messi nie rozstrzygnął jeszcze kwestii swojej przyszłości.

Czytaj więcej: Copa America: Argentyna na szczycie grupy, rekord Messiego

Komentarze