Zbigniew Boniek pesymistą w sprawie gry Lewandowskiego z Holandią

Reprezentacja Polski w niedzielę zmierzy się w meczu mistrzostw Europy z Holandią. Niepewny gry w tym spotkaniu jest Robert Lewandowski. Na ten temat głos zabrał Zbigniew Boniek.

Robert Lewandowski
Obserwuj nas w
fot. Mikołaj Barbanell / Alamy Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Zbigniew Boniek zabrał głos na temat kontuzji Roberta Lewandowskiego

Reprezentacja Polski prawdopodobnie będzie musiała radzić sobie w swoim pierwszym spotkaniu na Euro 2024 z Holandią bez swojego lidera, Po kontuzji naderwania mięśnia dwugłowego trwa wyścig z czasem o to, aby Robert Lewandowski mógł wrócić do gry.

POLECAMY TAKŻE

– Jeśli to nie jest gra, to trzeba szczerze powiedzieć – to nie będą mistrzostwa Roberta Lewandowskiego. W przypadku naderwania, w zależności od stopnia, mówimy o 14-20 dniach, żeby wyzdrowieć. A nie mówię jeszcze o formie sportowej. Mnie też się to kilka razy zdarzyło. Przez ten czas trudno trenować, przyspieszać. Jak grasz w ataku, to musisz być na sto procent zdrowy. Nie możesz rywalizować z obrońcami, nie wiedząc, czy możesz biec i wystartować – mówił Zbigniew Boniek w rozmowie z Prawdą Futbolu.

Były prezes PZPN daje natomiast do zrozumienia, że kluczem do dobrego wyniki w meczu z Pomarańczowymi będzie przede wszystkim dobra postawa polskiej ekipy w defensywie. – Jeśli będziemy dobrze grać w obronie, to bez Lewandowskiego nie stracimy gola. Możemy wychodzić z kontrą. Trzeba grać i nie narzekać. Drużyna nie może być oparta na jednym zawodniku – przekonywał Boniek.

Jak dotąd Lewy wystąpił w drużynie narodowej w 150. spotkaniach. 35-latek strzelił w nich 82 gole.

Pierwszym meczem w terminarzu Polaków na Euro jest spotkanie z Holandią 16 czerwca. Następnie Biało-czerwoni zagrają z Austrią (21.06) oraz Francją (25.06).

Czytaj więcej: Manchester United i Juventus mogą dopiąć duży transfer, transakcja za miliony euro

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.

Komentarze