Szymański skradł show, kapitalny gol Polaka w Eredvisie

Sebastian Szymański tego lata zmienił barwy klubowe, dołączając na wypożyczenie do Feyenoordu Rotterdam z Dynamo Moskwa. Reprezentant Polski w sobotni wieczór zaliczył piąty występ w tej kampanii Eredivisie. Okrasił go kapitalnym golem. Rozpływają się nad nim w pochwałach media w Holandii.

• Sebastian Szymański zaliczył kolejny udany występ w Feyenoordzie Rotterdam
  • 23-latek strzelił gola i zanotował asystę w meczu piątej kolejki ligi holenderskiej
  • Reprezentant Polski zdobył bramkę, mogącą byc trafieniem weekendu w Europie

Szymański błysnął w Eredivisie

Sebastian Szymański to bez wątpienia kluczowa postać reprezentacji Polski. Zawodnik jak na razie w drużynie narodowej rozegrał 15 meczów. O swoją dyspozycję przed mundialem w Katarze zawodnik zdecydował się zadbać w Holandii.

W sobotni wieczór 23-latek miał okazję zagrać przeciwko Go Ahead Eagles. Feyneoord Rotterdam nie zaczął dobrze meczu, bo już po 13 minutach przegrywał 0:2. Po stracie dwóch goli podopieczni Arne Slota wzięli się jednak solidniej do pracy. Tym samym po dwóch trafieniach Danilo jeszcze przed przerwą wyrównali stan rywalizacji.

Po zmianie stron Feyenoord kontynuował skuteczną postawę. Najpierw trafienie na 3:2 zanotował Javaliro Dilorosun. Przy golu tego piłkarza asystę zaliczył Sebastian Szymański. Tymczasem w ostatnim kwadransie Polak sam zdobył bramkę, popisując się genialnym uderzeniem sprzed pola karnego. Gospodarzy stać było jeszcze tylko na gola kontaktowego w doliczonym czasie, którego strzelił Oliver Edvardsen. Tym samym team z De Kuip zaliczył czwarte zwycięstwo w sezonie, dzieki, któremu wskoczył na drugie miejsce w tabeli.

Feyneoord kolejne starcie rozegra już w czwartek przeciwko Lazio w ramach Ligi Europy. Z kolei kilka dni później holenderski team rozegra derby Rotterdamu ze Spartą w Eredivisie.