Reprezentant Polski bohaterem. Prawdziwy popis napastnika

Adam Buksa zdobył dwa gole dla Antalyasporu w meczu z Hataysporem. Drużyna reprezentanta Polski zremisowała 3:3.

Adam Buksa
IMAGO / Paweł Andrachiewicz / Newspix Na zdjęciu: Adam Buksa
  • Adam Buksa został bohaterem Antalyasportu
  • Polak ustrzelił dublet w zremisowanym meczu z Hataysporem
  • W spotkaniu wystąpił także Jakub Kałuziński

Adam Buksa z dubletem. Reprezentant Polski uratował swój zespół

Adam Buksa na sezon 2023/2024 został wypożyczony z RC Lens do tureckiego Antalyasporu. Reprezentant Polski w barwach nowego klubu radzi sobie naprawdę dobrze. W meczu z Hataysporem skompletował dublet, dając swojej drużynie remis 3:3.

Pierwszego gola polski napastnik zdobył w 57. minucie. Wówczas Antalyaspor przeprowadził składną akcję zakończoną dośrodkowaniem. Buksa doskonale odnalazł się w polu karnym, trafiając do bramki po uderzeniu z pierwszej piłki. Był to gol dający gościom prowadzenie 2:1. W kolejnych minutach gospodarze przejęli inicjatywę i odwrócili wynik na 3:2. Jednak w samej końcówce reprezentant Polski znów dał o sobie znać. Polak wykorzystał rzut karny, ustalając rezultat spotkania na 3:3.

Warto odnotować, że całą drugą połowę rozegrał Jakub Kałuziński. Defensywny pomocnik tego lata dołączył do Antalyasporu, odchodząc z Lechii Gdańsk.

Czytaj dalej: Były reprezentant Brazylii kończy karierę. Wkrótce pożegna się z kibicami