Mateusz Bogusz z pierwszą bramką w MLS [WIDEO]

Mateusz Bogusz otworzył swój licznik goli w Los Angeles FC. Ofensywny pomocnik wykorzystał rzut karny w wygranym 3:0 spotkaniu z Realem Salt Lake w ramach Major Leagu Soccer.

Mateusz Bogusz
IMAGO / Agencia MexSport Na zdjęciu: Mateusz Bogusz
  • Mateusz Bogusz od kwietnia występuje dla Los Angeles FC
  • 21-latek w nocy zdobył swoją pierwszą bramkę w MLS
  • Jego drużyna pokonała Real Salt Lake City 3:0

Mateusz Bogusz rozpoczął strzelanie za oceanem

Los Angeles FC wygrało 3:0 z Realem Salt Lake w ostatniej kolejce Major League Soccer. Mateusz Bogusz zagrał w tym spotkaniu tylko dziesięć minut, na boisku zmienił Carlosa Velę, ale zdążył wpisać się na listę strzelców.

Ofensywny pomocnik w 87. minucie wykorzystał rzut karny. Dla 21-latka to premierowe trafienie za oceanem. Wychowanek Ruchu Chorzów dla Los Angeles FC rozegrał cztery mecze zazwyczaj wchodząc z ławki rezerwowych.

Mateusz Bogusz do Stanów Zjednoczonych przeprowadził się na początku kwietnia tego roku. Leeds United na sprzedaży młodzieżowego reprezentanta Polski zarobiło milion euro. Los Angeles FC zajmuje drugie miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej MLS.