Zapewne niewielu piłkarskich fanów słyszało o Konradzie Michalaku. Polak jest rezerwowym Konyasporu, który na co dzień występuje w tureckiej ekstraklasie. 24-latek pełni w klubie role rezerwowego, ale w środę (22 grudnia) wykorzystał swoją szansę do maksimum.

• Konrad Michalak zaliczył świetny występ przeciwko Hatayspor
  • 24-latek był aktywny odkąd pojawił się na murawie, a pod koniec meczu zanotował asystę

Rajd Michalaka ozdobą 18. kolejki Super Lig

Konrad Michalak jest zawodnikiem Achmata Grozny, z którego od ponad roku wypożyczany jest do Turcji. Tym razem Rosjanie wysłali 24-latka do Konyasporu. Obecnie klub zajmuje drugie miejsce w Super Lig. Natomiast Polak jest w drużynie rezerwowym. Dotychczas tylko raz miał okazję rozpocząć mecz od pierwszej minuty.

Jednak w środowy wieczór przeciwko Hataysporu otrzymał więcej czasu niż wcześniej. Zaraz po wejściu na murawę popisał się znakomitym rajdem w stylu Garetha Bale’a czy Anthony’ego Davisa. W pewnym momencie ruszył z własnej połowy i w efektywnym stylu przebiegł prawie przez całe boisko, kończąc akcję dobrym dośrodkowaniem.

Popis Michalaka został szeroko skomentowany przez tureckie media. Skrzydłowy w samej końcówce zaliczył jeszcze asystę, wysyłając jasny sygnał do trenera, że zasłużył na zdecydowanie więcej niż oglądanie poczynań swoich kolegów z ławki. Finalnie jego drużyna odniosła ważne zwycięstwo (3:1) i do lidera

Przeczytaj również: Milik krytykowany po meczu z Reims. Trudne chwile napastnika w Ligue 1