eWinner 2. Liga: Garbarnia Kraków lepsza od rezerw Śląska Wrocław

Garbarnia Kraków
PressFocus Na zdjęciu: Garbarnia Kraków

W meczu 5. kolejki eWinner 2. Ligi Garbarnia Kraków pokonała zespół Śląska II Wrocław 3:1. Dwukrotnie na listę strzelców wpisywał się w tym spotkaniu Bartłomiej Purcha, z kolei trzecie trafienie dołoży Patryk Warczak. Jedynego gola dla zespołu z Wrocławia zdobył Szymon Krocz.

• Garbarnia Kraków lepsza od rezerw Śląska Wrocław w meczu 5. kolejki 2. Ligi
  • Bramki dla gospodarzy zdobywali Purcha i Warczak
  • Garbarnia dzięki trzem punktom awansowała na szóste miejsce w tabeli

Garbarnia Kraków z cennym zwycięstwem

W pierwszej części spotkania nie działo się zbyt dużo. Spotkanie było stosunkowo wyrównane, choć momentami przewagę zdobywała Garbarnia. Gospodarze najciekawszą akcję przeprowadzili w 27. minucie kombinacyjnie rozgrywając rzut wolny. Adam Żak obsłużył podaniem Wojciecha Słomkę, który uderzył z pierwszej piłki. W ostatniej chwili jeden z obrońców Śląska wybił futbolówkę zmierzającą do siatki i uchronił swoją drużynę przed utratą bramki.

Dużo lepsze spotkanie zrobiło się po zmianie stron. Zawodnicy obu drużyny stworzyli niezłe widowisko, a kibice wreszcie doczekali się na bramki. Początek należał jednak do piłkarzy z Wrocławia. W 51. minucie świetnej okazji nie wykorzystał Młynarczyk, jednak parę chwil później w sytuacji sam na sam nie pomylił się Krocz, który dał ekipie z Dolnego Śląska prowadzenie.

Po tym wydarzeniu Garbarnia ruszyła do zdecydowanych ataków, aby odrobić straty. Najpierw Karbownik nieznacznie się pomylił, a następnie Żak trafił w słupek. W 70. minucie gospodarze otrzymali rzut karny, a w tej sytuacji nie pomylił się Purcha. Brązowi nie zamierzali się poddawać w walce o trzy punkty i to im się udało na parę minut przed końcem spotkania. Najpierw w 84. minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Warczak, a dwie minuty później wynik spotkania ustalił Purcha zdobywając drugiego gola w tym pojedynku.

Garbarnia Kraków – Śląsk II Wrocław 3:1
71′,86′ Purcha, 84′ Warczak – 54′ Krocz.

Garbarnia: Kozioł –  Warczak, Kardas, Nakrošius, Polak – Słomka, K. Dziedzic, Nowak (46′ A. Dziedzic), Mularczyk (89′ Bartków), Karbownik (67′ Purcha) – Żak (76′  Sutor).

Śląsk II: Burta – Kurowski, Stawny, Muszyński, Caliński, Szmigiel (85′ Lizakowski) – Gerstenstein (76′ Lisowski), Pisarczuk, Gryglak (65′ Jezierski), Młynarczyk (65′ Lutostański) – Krocz (85′ Konstanty).