Wygrana grupowego rywala Polaków na Euro 2020

Reprezentacja Szwecji
PressFocus Na zdjęciu: Reprezentacja Szwecji

W towarzyskim spotkaniu reprezentacja Szwecji wygrała w Solnie z Finlandią 2:0 (1:0). Przed przerwą na listę strzelców wpisał się Robin Quaison, któremu asystował Mattias Svanberg. W drugiej połowie rezultat potyczki ustalił z rzutu karnego Sebastian Larsson.

Obie reprezentacje narodowe przygotowują się do Euro 2020. Szwedzi są rywalami Polaków (poza tym w grupie E zagrają także Słowacy i Hiszpanie). Z kadrą Trzech Koron na Euro 2020 możesz zapoznać się tutaj. Z kolei Finlandia (grupa B) zagra z Danią, Rosją i Belgią.

Goście musieli odrabiać straty od 22. minuty tej sobotniej konfrontacji. Wtedy to Mattias Svanberg zagrał do Robina Quaisona, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Finów.

Chwilę potem przyjezdni mogli doprowadzić do wyrównania. Próbował Onni Valakari, ale piłka odbiła się jeszcze od jednego ze Szwedów i Finowie mieli po tej akcji jedynie rzut rożny. Po pół godzinie gry Trzy Korony mogły prowadzić 2:0. Okazję miał Svanberg, ale z ostrego kąta uderzył prosto w Jesse Joronena.

Kilkanaście minut po zmianie stron Szwedzi podwyższyli. Z rzutu karnego nie pomylił się Sebastian Larsson. Potem okazję miał jeszcze Marcus Danielson, lecz zabrakło mu nieco precyzji przy uderzeniu głową.

W 83. minucie Finowie mogli odpowiedzieć. Ładną akcję przeprowadził Pyry Soiri, ale dobrze w bramce Szwecji spisał się Robin Olsen. Więcej goli na Friends Arena nie padło i Szwedzi pokonali reprezentację Finlandii 2:0 (1:0).