Włochy zagrają w wielkim finale Euro 2020!

Piłkarze reprezentacji Włoch
Piłkarze reprezentacji Włoch PressFocus

Reprezentacja Włoch została we wtorek pierwszym finalistą Euro 2020. Podopieczni Roberto Manciniego w półfinałowym meczu po rzutach karnych pokonali reprezentację Hiszpanii. Włosi swojego rywala w finale poznają w środę, kiedy rozegrane zostanie drugie spotkanie 1/2 finału.

  • Reprezentacja Włoch została pierwszym finalistą Euro 2020
  • W półfinałowym meczu pokonała po rzutach karnych Hiszpanię
  • W finale zmierzy się ze zwycięzcą meczu Anglia – Dania

O losach pierwszego półfinałowego spotkania, które rozegrane zostało we wtorkowy wieczór na londyńskim Wembley, zadecydowała rzuty karne. W podstawowym czasie gry mecz zakończył się remisem 1:1, rozstrzygnięcia nie przyniosła dogrywka. W konkursie jedenastek skuteczniejsi okazali się Włosi i to oni zagrają o złote medale.

Reprezentacja Włoch stanie tym samym przed szansą zdobycia drugiego tytułu mistrza Europy w historii. Złote medale włoska drużyna zdobyła na własnych boiskach w 1968 roku, kiedy w finałowej rywalizacji pokonała Jugosławię. Włosi jeszcze dwukrotnie mieli okazję rywalizować w finałowym meczu – w 2000 i 2012 roku. Wówczas musieli jednak uznać wyższość odpowiednio Francji i Hiszpanii.

Drugie półfinałowe spotkanie rozegrane zostanie w środę, także na londyńskim Wembley. O awans do finału tym razem zmierzą się reprezentacje Anglii i Danii. Mecz rozpocznie się o godiznie 21:00. Finałowy pojedynek odbędzie się natomiast w niedzielę (11 lipca) o 21:00.

Zobacz także: Anglia – Dania. Typy, kursy, zapowiedź | Euro 2020

19:00 11. lipca 2021
Włochy
Anglia
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 11. lipca 2021 20:44.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze