Ukraina zagra z Anglią w ćwierćfinale Euro 2020

Andrij Szewczenko
PressFocus Na zdjęciu: Andrij Szewczenko

Reprezentacja Ukrainy została ostatnim ćwierćfinalistą Euro 2020. We wtorkowym meczu 1/8 finału Mistrzostw Europy pokonała na Hampden Park w Glasgow 2:1 po dogrywce Szwecję. Z kim Ukraina zagra w ćwierćfinale?

• Reprezentacja Ukrainy w ostatnim spotkaniu 1/8 finału 2020 pokonała 2:1 po dogrywce Szwecję i jako ostatnia awansowała do ćwierćfinału
  • W ćwierćfinale rywalem reprezentacji Szwecji będzie zwycięzca Anglia
  • Mecz 1/4 finału z udziałem obu drużyn rozegrany zostanie 3 lipca

Dogrywka dla Ukrainy

Drugie wtorkowe spotkanie 1/8 finału Euro 2020 musiała rozstrzygnąć dogrywka, po tym jak w podstawowym czasie gry pojedynek Szwecja – Ukraina zakończył się remisem 1:1. Wydawało się nawet, że ostatniego ćwierćfinalistę wyłonić będą musiały rzuty karne. W doliczonym do drugiej dogrywki czasie gry zwycięskiego gola dla ukraińskiego zespołu zdobył Artem Dowbyk.

Rywal Ukrainy w ćwierćfinale Euro 2020

Reprezentacja Ukrainy zna już swojego rywala w walce o awans do półfinału Euro 2020. Został on wyłoniony trzy godziny wcześniej na londyńskim Wembley, gdzie reprezentacja Anglii pokonała 2:0 Niemcy.

Ćwierćfinałowe spotkanie pomiędzy reprezentacjami Ukrainy i Anglii zostanie rozegrane w sobotę 3 lipca o godzinie 21:00 na Stadio Olimpico w Rzymie.