Towarzysko: Turcja pomyślnie przeszła pierwszą próbę przed Euro

Senol Gunes

Reprezentacja Turcji pokonała Azerbejdżan w meczu towarzyskim przed Euro 2020. Podopieczni Senola Gunesa wygrali 2:1 i są już od czterech spotkań bez porażki. Kolejne starcie rozegrają już w najbliższy poniedziałek, mierząc się w kolejnym sparingu z Gwineą.

Turcja rozstrzygnęła losy rywalizacji przed przerwą

Reprezentacja Turcji w czwartkowym meczu kontrolnym z Azerami miała nadzieję na kontynuowanie passy spotkań bez porażki. Tymczasem podopieczni Giovanniego De Biasiego liczyli na przerwanie passy ośmiu meczów bez zwycięstwa.

Losy rywalizacji rozstrzygnęły się w pierwszych trzech kwadransach. W pierwszej połowie zespołem aktywniejszym w ofensywie byli gospodarze i miało to przełożenie na wynik spotkania.

Pierwsza bramka padła już w 28. minucie. Jej autorem był niespodziewanie Emin Makhmudov, który skierował piłkę do siatki obok lewego słupka. Azerbejdżan wyszedł tym samym na prowadzenie.

Korzystny wynik dla gości miał jednak miejsce tylko przez kilka minut. Do wyrównania doprowadził w 34. minucie Ibrahim Dervisoglu, który zdobył bramkę po uderzeniu głową. Ostatnie słowo w pierwszej części gry należało natomiast do Kaana Ayhana, który w 45. minucie zdobył bramkę na 2:1 dla Turcji.

W drugiej połowie oblicze meczu uległo zmianie. W boju rozgrywanym w Alanyi inicjatywę przejęli Azerowie. Nie miało to jednak przełożenia na zmianę wyniku spotkania. Tym samym podopieczni Senola Gunesa zaliczyli pierwsze zwycięstwo w trakcie zgrupowania tuż przed startem Euro.

Odnotujmy, że Turcy wezmą udział w spotkaniu otwierającym Mistrzostwa Europy, które odbędzie się 11 czerwca. Rywalem Gwiazd Półksiężyca będą Włosi.