Southgate przestrzegał swoich piłkarzy przed lekceważeniem Szkotów

Gareth Southgate
Gareth Southgate fot. PressFocus

Reprezentacja Anglii zmierzy się dzisiaj wieczorem w derbach Wielkiej Brytanii ze Szkocją. Synowie Albionu przystąpią do tej potyczki w roli faworyta, ale drużyna Steve’a Clarke’a nie zamierza tanio sprzedać skóry na Wembey. Przed tym starciem kilka zdań wyraził opiekun gospodarzy.

  • Reprezentacja Anglii w piątkowy wieczór zmierzy się ze Szkocją
  • W meczu drugiej kolejki fazy grupowej na Euro faworytem są Synowie Albionu
  • Przed batalią na Wembley kilka zdań wyraził selekcjoner gospodarzy

Reprezentacja Anglii świadoma rangi meczu ze Szkocją

Reprezentacja Anglii w pierwszym meczu na Euro pokonała Chorwację 1:0. Tymczasem Szkoci ulegli Czechom 0:2. W związku z tym można spodziewać interesującej batalii. Tym bardziej że dla gości to będzie rywalizacja o wszystko.

– Każdy może wywierać na nas taką presję, jak chce. W każdym razie my jesteśmy świadomi tego, jak ważne jest to spotkanie dla naszych kibiców. Wiemy, czego się od nas oczekuje. Skupiamy się jednak na tym, że chcemy rozegrać dobre spotkanie – mówił Gareth Southgate cytowany przez BBC Sport.

– Oczywiście musimy być przygotowani na fizyczne wyzwanie i musimy się temu przeciwstawić. Szkocja ma kilku świetnych zawodników i wiemy, że musimy zaprezentować się jak najlepiej – uzupełnił Anglik.

Synowie Albionu po raz ostatni mierzyli się ze Szkotami w 2017 roku, remisując wówczas 2:2. Ogólnie

W pięciu ostatnich spotkaniach między obiema ekipami trzykrotnie górą była Anglia, raz miał miejsce remis i raz wygrała Szkocja. W dzisiejszym boju w szeregach Synów Albionu z powodu kontuzji nie będzie mógł zagrać Jack Grealish.

Czytaj więcej: Anglia – Szkocja. Zapowiedź, typy, kursy | Euro 2020

Komentarze