Mecze Euro 29.06 – wyniki wczorajszych meczów 1/8 finału (wtorek 29 czerwca)

Andrij Jarmołenko
PressFocus Na zdjęciu: Andrij Jarmołenko

We wtorek uzupełniona została stawka ćwierćfinalistów Euro 2020. Ostatnimi zespołami, które awansowały do najlepszej ósemki Mistrzostw Europy zostały reprezentacje Anglii i Ukrainy.

• W we wtorek 29 czerwca rozegrano dwa ostatnie spotkania 1/8 finału Euro 2020
  • W pierwszym spotkaniu reprezentacja Anglii pokonała 2:0 Niemcy, natomiast w drugim Ukraina po dogrywce ograła Szwecję
  • Anglia zmierzy się z Ukrainą w ćwierćfinale Mistrzostw Europy. spotkanie rozegrane zostanie 3 lipca

Anglia – Niemcy 2:0. Hit na Wembley

We wtorek oczy całej piłkarskiej Europy skierowane były na Wembley, gdzie w hicie 1/8 finału Euro 2020 spotkały się reprezentacje Anglii i Niemiec. W pierwszej połowie nie padła ani jedna bramka, choć obie drużyny miały swoje okazje. Po przerwie skuteczniejsi byli podopieczni Garetha Southgate’a, którzy ostatecznie wygrali 2:0 po trafieniach Raheema Sterlinga i Harry’ego Kane. Anglicy już po raz czwarty na tych mistrzostwach nie pozwolili rywalom na zdobycie choćby jednego gola i zasłużenie awansowali do najlepszej ósemki turnieju.

Na Hampden Park w Glasgow nie brakowało walki. Reprezentacje Szwecji i Ukrainy stworzyły zacięte widowisko, w którym o awansie do ćwierćfinału musiała zadecydować dogrywka. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 1:1. W dogrywce gole również długo nie padały, ale ostatecznie szalę awansu na swoją stronę przechyliła reprezentacja Ukrainy. Zwycięskiego gola w doliczonym czasie zdobył Artem Dowbyk.